Začiatkom tohoto týždňa sme mohli byť svedkami predstavenia nového superpočítača Mac Studio, ktorý priniesol nový čip M1 Ultra. Navzdory ďalším odhadom sme sa však žiadneho ďalšieho Macu nedočkali a preto na povrch vystupuje otázka, kedy sa Apple rozhodne predstaviť ďalšie dodatky portfólia macOS.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro a MacBook Air s čipom M2 dorazia ešte tento rok

Podľa nových zistení Apple neuvedie nový Mac mini skôr ako v roku 2023. Toto tvrdenie uviedol dnes na Twitteri renomovaný analytik Ming-Chi Kuo a upravil tak svoju predchádzajúcu predpoveď, kedy odhadoval príchod „Minička“ na prvé jarné podujatie.

Nový Mac Mini najskôr v roku 2023

Pôvodné predpoklady hovorili o predstavení štvorice nových Macov, spomedzi ktorých prvý je už na svete. V šľapajách Macu Studio by následne mala vykročiť dvojica v podobe MacBooku Air a MacBooku 13″ Pro, ktoré nám ako prvé prinesú novú generáciu čipov M2.

V súčasnosti sa Mac mini M1 predáva spolu so staršími high-end modelmi, ktoré sú naďalej vybavené čipmi Intel. V aktualizovanom modeli by Apple mohol uviesť čipy M2 a M2 Pro, čomu nasvedčujú aj plány v prípade „entry modelov“ ostatných Macov.

Očakáva sa, že čip M2 bude mať rovnaké CPU s ôsmymi jadrami, ale so zvýšenou rýchlosťou a úsporou energie. Zmena by však mala nastať v rámci GPU, ktorých počet sa zvýši zo 7/8 na 9/10 v porovnaní so súčasnou generáciou.

Pokiaľ ide o M2 Pro, zatiaľ nepoznáme úplné podrobnosti. Prémiový procesor by ale mohol byť vybavený 12-jadrovým CPU. Testovanie M2 prebieha podľa zdrojov už teraz, pričom Apple posúva čipy do finálnych fáz. O tomto fakte svedčia aj odkazy na nové čipy v najnovšej beta verzii systému macOS Monterey.

Mac Mini M2
Zdroj: Unsplash / Joey Banks

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -