A je to tu. Krok, o ktorom sme písali v tomto článku, sa napokon stal realitou. Netflix ale aj YouTube, budú znižovať kvalitu videa na žiadosť Euróspkej únie. Tá vyhodnotila, že na siete je vynakladaný obrovský nápor a pokiaľ sa nezníži, hrozí reálny kolaps.

YouTube a Netflix znížujú kvalitu videa. Môže za to preťažený internet.

To čoho sa mnohí obávali je napokon realita. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí si potrpia na kvalite videa, seriálu, alebo filmu, po novom máte smolu. Streamovacie platformy, ako aj YouTube knižnice vo veľkom začali znižovať kvalitu videa z dôvodu pandémie koronavírusu (COVID-19) v EU.

Tento krok urobili po návrhu Európskej komisie, ktorá tvrdila, že je nutné obmedziť kvalitu obsahu, aby sa znížil nápor na siete. Mnohí ľudia ostali kvôli pandémii doma. To znamená, že väčšinu času trávia práve na internete. Je zaťažený oveľa viac, ako býva obvykle a tak treba urobiť určité opatrenia.

Podľa dostupných informácii na tento krok už pristúpil Netflix, ktorý ponúka filmy a seriály, iba v štandardnom rozlíšení (DVD). Na výzvu zareagoval aj YouTube. Ten tiež znížil kvalitu svojho obsahu tak, aby zbytočne nezaťažoval internet.

Uvidíme, dokedy bude toto opatrenie platiť, momentálne je to len pre krajiny EU. Hoci ide o riešenie, ktoré sa dotýka nás všetkých, plne mu rozumieme a zároveň ho rešpektujeme. V takýchto chvíľach je doslova nutnosťou zabezpečiť plynulý a stabilný internet. Držme si palce a ostaňme doma.

Európska únia chce znížiť kvalitu YouTube a Netlfixu, kvôli preťaženým sieťam.
YouTube a Netflix znížujú kvalitu videa
Prečítajte si tiež  Nebudete veriť, že boli natočené na iPhone 14 Pro. Z týchto záberov vám padne sánka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.