Apple vydalo aktualizáciu firmvéru 3A283 určenú pre AirPods druhej generácie a AirPods Pro. V prípade dostupnejšieho modelu nahrádza firmvér 2D15 a pri špičkovej verzii (s aktívnou redukciou šumu) firmvér 2D27. V oboch prípadoch prináša dôležité zmeny.

Firmvér 3A283 pre AirPods

Aj keď Apple neposkytuje bližšie podrobnosti ohľadom takýchto aktualizácií, dnes ich výnimočné poznáme. Akonáhle si nainštalujete Firmvér 3A283 do svojich slúchadiel tak začnú podporovať nové funkcie z iOS 14.

- Reklama -

Jedná sa o automatické prepínanie medzi zariadeniami a priestorový zvuk (len pre AirPods Pro). Momentálne neexistuje žiaden štandardný spôsob, akým by ste mohli nový update pridať do svojich AirPods.

Všetko prebieha automaticky a bezdrôtovo cez váš iPhone. Našťastie ale existuje možnosť, vďaka ktorej si viete overiť aktuálnu verziu firmvéru. Skontrolujete ju takto:

 • Pripojte svoje AirPods alebo AirPods Pro k zariadeniu so systémom iOS.
 • Otvorte aplikáciu Nastavenia.
 • Klepnite na Všeobecné.
 • Klepnite na Informácie.
 • Klepnite na irAirPods‌‌‌‌.
 • Pozrite sa na číslo vedľa položky „Verzia firmvéru“.

Do komentára nám napíšte, či sa už na vašich slúchadlách nachádza 3A283 a či ste mali možnosť vyskúšať si novinky z iOS 14. My v redakcií si ich užívame niekoľko hodín a musíme uznať, že práve priestorový zvuk (pre model Pro) nás celkom prekvapil. Skvelá práca Apple!

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

6 KOMENTÁRE

 1. Dobrý deň, vedeli by ste napísať aj nejaký článok o Airpods pro ohľadom priestorového zvuku ? Rozmýšľam nad ich kúpov. ďakujem

  • Ahoj, článok ohľadom AirPods Pro určite bude. Jedny máme v redakcii a čoskoro prinesieme plnohodnotnú recenziu. Každopádne, ak zvažuješ kúpu teraz , rovno ti napíšem, že to za tých (cca) 250€ stojí. Používam ich cca 2.5 mesiaca a prešiel som zo štandartných AirPods (kvôli očakávaniam z kvalitnejšieho prehrávania hudby). Akonáhle si zapneš aktívnu redukciu šumu, vôbec nevieš, čo sa deje okolo. V tomto smere teda úplne super 🙂

    • Je to veľmi príjemná záležitosť a z môjho pohľadu funguje super. Hlavnú výhodu ale vidím v samotnom prepojení Apple TV s AirPods (čím v noci neruším ostnatých). AirPods Pro ti dokážu zaistiť ešte väčší zážitok zo sledovania filmov/seriálov než štandardný model. Ak si teda potrpíš na kvalitnom ozvuční, tie slúchadlá ti ho spoľahlivo prinesú. Ja mám z toho taký pocit, akoby som sedel v kine. Je to ale iba môj subjektívny názor 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here