Kedysi sme si na pravidelnej báze aktualizovali maximálne počítače, neskôr smartfóny, inteligentné hodinky a teraz už sa stretávame aj s tým, že nový firmware dostávajú slúchadlá či dokonca nabíjačky. Spoločnosť Apple teraz aktualizovala svoje špičkové AirPods Pro 2. generácie.

Nový update sa tak netýka AirPods Pro 1. generácie, ale výhradne novšieho modelu, ktorý bol po prvýkrát predstavený v roku 2022. A aj keď z neho existujú hneď dve verzie (jedna s koncovkou Lightning a druhá s USB-C), nový firmvér je kompatibilný s oboma. Jeho verzie s označením 6A303 nahrádza predošlú verziu, ktorá niesla označenie 6A301.

Pokiaľ vás zaujíma, ako sa firmware do AirPods Pro 2 inštaluje, odpoveď je jednoduchá – deje sa to automaticky. Tento proces nevyvoláte žiadnym manuálnym spôsobom. Jedine mu môžete pomôcť.

Urobíte to tak, že svoje bezdrôtové slúchadlá pripojíte k iPhonu. Stačí ich teda používať a po niekoľkých dňoch sa samé od seba aktualizujú. Pomôcť môže tiež to, keď ich v blízkosti iPhonu zapojíte do nabíjačky či už bezdrôtovej alebo káblovej.

Ako zistiť firmware na AirPods? 

Ak si chcete skontrolovať, aký majú vaše AirPods Pro 2 firmware, urobíte to nasledovne. Stačí otvoriť na iPhone Nastavenia > Všeobecné > Informácie a v spodnej časti nájdete kategóriu AirPods, kde sa o svojich slúchadlách dozviete bližšie podrobnosti. Musia byť však pripojené k iPhonu.

A ak vás zaujíma, čo prináša nová verzia firmwaru pre AirPods Pro 2. generácie. Máme pre vás zlé správy. Spoločnosť Apple totiž nezvykne poskytovať žiadne bližšie podrobnosti ku takto malým opravám a presne tak tomu je aj v tomto prípade.

Na základe skúseností však môžeme predpokladať, že sa zmena bude týkať najmä odstránenia niektorých sporadických chýb, optimalizácie výdrže batérie či režimov ANC a Transparentného posluchu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zoznám sa s Android N, iOS od Google!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -