Pokiaľ máte radi dizajn a technológie, tak ste na správnom mieste. V spolupráci so šikovným 3D umelcom Milošom Belancom a spoločnosťou Vectary vám prinášame vizuál futuristickej elektrickej kolobežky od spoločnosti Apple v rozšírenej realite (AR).

Nakoľko sú tieto jednoduché a dostupné mestské vozidlá veľmi populárne, nie je úplne vylúčené, že by sa ich vývoju mohli v budúcnosti venovať aj v Cupertine. Navyše, aj na kolobežke sa dajú nájsť pekné a elegantné tvary, na ktoré väčšina jej konkurentov nemyslí. Všimnite si napríklad uchytenie zadného kolesa.

- Reklama -

Ako môžete vidieť sami, konštrukcia je vypracovaná z odolného matného hliníka, dostupného v niekoľkých farebných prevedeniach. Odtiene sú potom zhodné s inými zariadeniami od spoločnosti Apple, vďaka čomu na seba nadväzujú.

Samotná kolobežka je postavená na platforme, ktorá jej umožňuje kombinovať rôzne kapacity akumulátorov a elektromotorov. Taktiež sa líši aj výbava v závislosti od modelu.

Tu sú jednotlivé verzie Apple e-Scooter:  

– Základná Apple e-Scooter z nášho konceptu disponuje 12,8 Ah batériou, elektromotorom s výkonom 300 W, dojazdom na úrovni 40 kilometrov a maximálnou rýchlosťou 25 km/h. Jej cena je stanovená na 749 $,

– Ďalšou verziou je Apple e-Scooter Long Range, v ktorej sa nachádza až 15,3 Ah batéria, silnejší elektromotor s výkonom 350 W, dojazd na úrovni 70 kilometrov v režime ECO či maximálna rýchlosť zvýšená na 30 km/h. Cena tejto verzie je stanovená na 999 $.

– Na záver tu máme vlajkovú loď kolobežky s názvom Apple e-Scooter Pro, ktorá disponuje 16,4 Ah batériou, elektromotorom s výkonom 500 W, dojazdom na úrovni 80 kilometrov v režime ECO a 50 kilometrov v režime SPORT a maximálnou rýchlosťou na úrovni 50 km/h. Cena je 1499 $.

Páči sa vám dizajn kolobežky?

View Results

Loading ... Loading ...

Váha jednotlivých kolobežiek sa odvíja od konkrétnej verzie elektromotora a akumulátora. Zatiaľ čo základný model Apple e-Scooter váži 14,5 kg, najdrahšia verzia s najväčšou batériou má 18 kg. Kolobežka zameraná na čo najdlhší dojazd váži 16,8 kg.

Ďalšie technické dáta ako aj prvky výbavy

– Pokiaľ si vyberiete najlacnejšie prevedenie, k dispozícii budete mať v štandardne silné LED osvetlenie, vodeodolnosť IP54, U1 Wideband čip, Bluetooth 5.0, GPS, 10″ kolesá s unikátnym dizajnom, možnosť voľby 4 farieb (Modrá, Zelená, Čierna, Strieborná), čiernobiely zaoblený displej či rýchle nabíjanie (plná kapacita už za 5 hodín).

– Model Long Range bude disponovať navyše regulovateľnou intenzitou LED osvetlenia, protišmykovým systémom E-ABS, tempomatom, možnosťou voľby dvoch jazdných režimov (ECO, COMFORT), farebným zaobleným dotykovým displejom a možnosťou výberu až zo 6 farieb (Modrá, Zelená, Čierna, Strieborná, Žltá a Oranžová).

Apple e-Scooter Pro prinesie ako jediný možnosť odomykania za pomoci Touch ID, medzinárodné SOS využiteľné v prípade nehody, možnosť voľby až troch jazdných režimov (ECO, COMFORT, SPORT), silnejšie brzdy, jasnejšie LED svetlo vpredu či dokonca detekciu pádu. V kolobežke bude integrovaný aj reproduktor, ktorý sa aktivuje pri vyšších rýchlostiach (nad 35 km/h) aby upozornil okoloidúcich alebo cyklistov na vašu prítomnosť. V čase nečinnosti bude slúžiť ako alarm pri pokusoch o odcudzenie.

Koncept, ktorý by mohol byť realitou 

Pokiaľ by sa Apple rozhodlo vstúpiť na trh elektrickej mobility, mohlo by tu zožať obrovský úspech. Cena elektrických kolobežiek je relatívne prívetivá aj pre bežného používateľa, no okrem toho tu existuje cesta krátkodobého prenájmu.

Funguje to v mnohým mestách po celom svete (vrátane Slovenska) a ľudia si podobné služby pochvaľujú. Za pár drobných sa viete previesť na elektrickej kolobežke, čo je jednak veľmi rýchle (odpadá nutnosť čakania na MHD alebo taxík alebo státia v kolóne so svojim vozidlom), lacné a v neposlednom rade aj zábavné.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto našom koncepte vy. Brali by ste podobnú elektrickú kolobežku od Apple alebo nie?

Poznámka pre vydavateľov: Všetok obsah v tomto článku môžete použiť na vlastnom webe, YouTube kanáli či sociálnych sieťach. Jedinou podmienkou je uvedenie hypertextového odkazu, na ktorý je možné kliknúť.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -