Patenty sú na to, aby sa neporušovali. A aj keď si spoločnosť Apple dáva veľký pozor, z času na čas sa dostane do súdneho sporu. Posledná žiadosť technologického giganta o prehodnotenie situácie bola zamietnutá po tom, čo súd rozhodol, že Apple musí zaplatiť firme Optis čiastku na úrovni 300 000 000 dolárov.

Celý spor začal ešte v roku 2019 a týkal sa všetkých zariadení, ktoré používali 4G LTE pripojenie. Do tejto kategórie spadalo množstvo iPhonov, iPadov a takisto inteligentné hodinky Apple Watch.

- Reklama -

Spoločnosť Apple je teda oficiálne vinná a v tejto chvíli s tým nemôže nič urobiť. Napriek tomu sú právnici presvedčení, že cupertinský gigant je v celej veci nevinne, na čo nadväzuje aj viacero problémov súvisiacich s dôkazmi, znaleckými posudkami, pokynmi poroty a výškou peňazí, ktoré spoločnosť Optis požadovala ako odškodné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -