Patenty sú na to, aby sa neporušovali. A aj keď si spoločnosť Apple dáva veľký pozor, z času na čas sa dostane do súdneho sporu. Posledná žiadosť technologického giganta o prehodnotenie situácie bola zamietnutá po tom, čo súd rozhodol, že Apple musí zaplatiť firme Optis čiastku na úrovni 300 000 000 dolárov.

Celý spor začal ešte v roku 2019 a týkal sa všetkých zariadení, ktoré používali 4G LTE pripojenie. Do tejto kategórie spadalo množstvo iPhonov, iPadov a takisto inteligentné hodinky Apple Watch.

Spoločnosť Apple je teda oficiálne vinná a v tejto chvíli s tým nemôže nič urobiť. Napriek tomu sú právnici presvedčení, že cupertinský gigant je v celej veci nevinne, na čo nadväzuje aj viacero problémov súvisiacich s dôkazmi, znaleckými posudkami, pokynmi poroty a výškou peňazí, ktoré spoločnosť Optis požadovala ako odškodné.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  11-ročné dieťa minulo cez appku 5300€. Jej 72 ročný otec na to prišiel neskoro.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -