Apple Watch sa tento rok na jeseň dočkajú tradičnej aktualizácie, v ktorej dorazí hromada nových funkcií. Operačný systém watchOS 11 prinesie niekoľko vychytávok, ktoré poznáme z obrazoviek našich iPhonov. Hoci systém iOS často získava väčšinu pozornosti, tento rok bude pre Apple Watch taktiež rokom inovácií.

Systémová aktualizácia watchOS 11, ktorú Apple predstavil počas konferencie WWDC 2024 bude obsahovať vylepšenie už existujúcich funkcií, no taktiež prinesie úplne nové aplikácie, ktoré uvidíme na hodinkách vôbec po prvýkrát. Poďme sa spolu pozrieť na to najdôležitejšie.

Živé aktivity hlásia príchod na Apple Watch

Jednou z najvýraznejších noviniek budú Live Activities (Živé Aktivity), ktoré prinášajú informácie v reálnom čase o udalostiach na zamknutej obrazovke. S príchodom watchOS 11 sa živé aktivity z iPhonu automaticky synchronizujú s Apple Watch, zobrazujúc sa v hornej časti inteligentného zoznamu Smart Stack.

watchOS 11 živé aktivity
Zdroj: Apple

To umožní používateľom sledovať aktualizácie jednoduchým zdvihnutím zápästia. Apple dokonca prispôsobil dizajn Smart Stack tak, aby sa zladil s aktuálnym ciferníkom hodiniek.

Smart Stack, ktorý bol predtým prístupný otáčaním korunky Digital Crown, sa teraz v watchOS 11 otvára automaticky pri spustení živých aktivít a zostáva naďalej viditeľný.

Tým sa zjednodušuje prístup k informáciám bez nutnosti manuálne prechádzať medzi aplikáciami.

Nové aplikácie Vitals a Translate

Apple sa v kategórii aplikácií postará aj o dva nové prírastky v podobe zdravotnej apky Vitals a prekladača Translate. Aplikácia Translate známa z iPhonu, ponúka preklady do 20 rôznych jazykov. Vďaka jej integrácii na Apple Watch sa tak používatelia už nemusia spoliehať na iPhone ako na primárny spôsob prekladu.

Oveľa zaujímavejšou novinkou je ale aplikácia Vitals, ktorá vizuálne zhodnotí vaše zdravotné údaje zhromaždené cez Apple Watch a porovná ich s vašou normou.

Keď si večer nasadíte hodinky Apple Watch, Vitals vám ráno poskytne prehľad o vašej srdcovej frekvencii, dýchaní, teplote zápästia, úrovni SpO2 a spánku. Ak sú niektoré hodnoty mimo normálneho rozsahu, aplikácia vás automaticky upozorní a navrhne možné príčiny.

Aplikácia Vitals na watchOS 11
Zdroj: Apple

Podrobnejšie údaje pre tréning a fitness

V oblasti tréningov prináša watchOS 11 možnosť, ktorú uvítajú všetci športovci. Určite ste sa niekedy stretli s tým, že aj keď uzatvárate kruhy aktivity takmer každý deň, niekedy to jednoducho nie je možné na 100 %. Pre tieto prípady Apple prichádza s novinkou, ktorá vám umožní „vziať si deň voľna“ a neprísť o svoj niekoľkodňový postup.

Apple prináša nový systém, ktorý umožňuje používateľom vziať si deň odpočinku bez prerušenia sledovania ich aktivity. Vo watchOS 11 jednoducho zakliknete prerušenie sledovania aktivity na jeden alebo viac dní a sledovanie bude pokračovať po uplynutí nastaveného času.

iOS 18 tréning
Zdroj: Apple

Pribudne aj novinka, vďaka ktorej bude možné upraviť dáta aj po tréningu. Po ukončení cvičenia sa objaví nový displej úsilia, ktorý automaticky vyhodnotí váš progres alebo umožní manuálne úpravy.

Na jednu kategóriu však Apple zabudol

Pokiaľ ide o ciferníky hodiniek, Apple sa v rámci aktualizácie watchOS 11 nezmienil o žiadnych nových vylepšeniach. Jedno však predsa len pribudlo. Ciferník Fotky bol prepracovaný tak, aby využíval strojové učenie na analýzu fotografií a navrhnutie optimálnych kompozícií pre zobrazenie na hodinkách.

Používatelia majú stále kontrolu nad jazykom, farbou, veľkosťou písma a umiestnením týchto prvkov v ciferníku. Žiadne nové ciferníky ani animácie však neboli na prezentácii odhalené.

watchOS 11
Zdroj: Apple

watchOS 11 nainštalujete na tieto Apple Watch

  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 8
  • Apple Watch Ultra
  • Apple Watch SE 2
  • Apple Watch Series 9
  • Apple Watch Ultra 2

Aktualizácia watchOS 11 je momentálne spustená iba v rámci beta verzie pre vývojárov. V júli by sme sa mali dočkať otvoreného testovania aj pre bežných používateľov, ktoré bude nasledované oficiálnym spustením ostrej verzie na jeseň 2024.

Na čo sa v novom systéme watchOS 11 najviac tešíte vy? Napíšte nám to do komentára na sociálnej sieti Facebook alebo Instagram.

Prečítajte si tiež  Na tieto Apple Watch nainštalujete nový watchOS 11

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -