Jablková spoločnosť dnes vydala tlačovú správu o novom spojenectve. Konkrétne s neziskovou organizáciou RESOLVE. Apple chce inovatívnym spôsobom získavať zlato. Má na to vážny dôvod. Partnerstvo by k tomu malo pomôcť.

Apple chce inovatívnym spôsobom získavať zlato.

O tom, že Apple patrí v popredných rebríčkoch medzi najekologickejšie spoločnosti sveta asi viete. Robí rôzne kroky k tomu aby ochránil našu planétu a vyrovnal tak svoj “dlh”, ktorý vytvára výrobou obrovského množstva spotrebnej elektroniky každý jeden rok. Medzi veľké ekologické kroky patrí napríklad energeticky sebestačná budova Apple Campusu, nákup lesov, ktoré takto chráni pred výrubom či napríklad rozsiahle recyklácie svojich starých produktov, z ktorých dokáže získať suroviny na výrobu ďalších produktov.

To ale samozrejme nestačí a preto teraz spoločnosť učinila ďalší veľký krok, ktorým chce chrániť istú časť sveta. Podpísala partnerstvo s neziskovou organizáciou RESOLVE. Spoločne chcú nájsť inovatívne spôsoby akými sa dá ťažiť na našej planéte zlato. Problémom je, že momentálna prebiehajúca ťažba na Aliaške v oblasti Yukon spôsobuje rapídne zníženie výskytu lososa.

Program “Salmon Gold”

Nezisková organizácia už má svoje vlastné riešenie akým chce navrátiť prítomnosť lososa do tejto oblasti. Toto riešenie upravuje ťažbu tak aby sa zlepšili toky a aby sa mohol losos spoločne s inými rybami vrátiť späť domov. Ešte v roku 2017 preto RESOLVE predstavil špeciálny program “Salmon Gold”, ktorý sa snaží prepojiť miestnych baníkov a vládne agentúry. Tým chce znížiť prípadne úplne odstrániť škody, ktoré tu napáchala práve “agresívna” ťažba zlata.

No a čo s tým má spoločné Apple? Firma toto zlato používa tiež. Hoci len v malom množstve, v každom jednom iPhone (či inom produkte) sa ho trochu nachádza, nakoľko je nevyhnutné pre funkčnosť spotrebnej elektroniky. Apple dnes prehlásilo, že toto zlato, bude získavané už len od baníkov, ktorí sú účastníkmi programu “Samon Gold”. Znamená to teda, že ťažba bude pre spoločnosť možno o čosi drahšia avšak prispeje k inovatívnemu spôsobu ako ťažiť zlato a ako inovovať priemysel. Podľa nás dobrý krok, čo si myslite vy?

Apple chce inovatývnym spôsobom získavať zlato. - svetapple.sk
Apple chce inovatývnym spôsobom získavať zlato. – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here