V čase, kedy sa začalo zdať, že spoločnosť Apple stratila svoj legendárny nádych revolucionára prišiel prvý AR / VR Headset Apple Vision Pro, ktorý absolútne všetko zmenil. Tento produkt je tak dobrý a inovatívny, že by do pár rokov mohol nahradiť produkty ako iPhone, iPad či Mac. A keďže si to Apple uvedomuje, stále uvažuje nad tým, akými ďalšími spôsobmi by sa dal využívať.

Ako teraz informuje portál 9to5mac, spoločnosť Apple získala nový patent na systém, ktorý by úplne zmenil spôsoby, akými cestujeme v aute. Ako iste viete, technologický gigant z Cupertina už roky pracuje na svojom autonómnom systéme jazdy, ktorý by mohol byť súčasťou prvého elektrického vozidla Apple Car. Viac sme sa mu venovali v tomto článku. A aj keď by malo ísť o relatívne konvenčné vozidlo, predstavte si, že by vôbec nemalo sklá. Presne tak teraz myslia inžinieri v spoločnosti Apple.

V novom patente popisujú, ako by ste si vo vozidle mohli nasadiť Apple Vision Pro na hlavu a to čo sa okolo vás deje počas jazdy sledovať len v čisto virtuálnom prostredí.

Apple zmení cestovanie autom 

Náhlavná súprava by sa jednoducho napojila na kamery, ktorých by malo mať samo-jazdiace vozidlo neúrekom a presunula by vás to úplne iného sveta, prípadne by vám zobrazila celkom nový 3D pohľad na vašu cestu.

A aj keď znie tento patent poriadne bláznivo, v skutočnosti je premyslený do posledných detailov. Spoločnosť Apple v ňom napríklad popisuje, ako môže použiť skutočné pohyby auta na simulovanie cesty v inom meste, inej časti sveta alebo dokonca v úplne fiktívnom svete.

Samozrejme v súčasnosti si asi nikto z nás nevie celkom predstaviť, ako by toto mohlo fungovať v realite, ale kto vie. Možno nás spoločnosť Apple o pár rokov prekvapí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  YouTube chce, aby ste mohli sledovať Netflix, Disney+, HBO Max či Apple TV+ na jednom mieste
Môže ťa zaujímať
- Reklama -