Za jedenásť rokov pôsobenia sa stala Siri pevnou súčasťou ekosystému spoločnosti Apple. Hoci sa virtuálna asistentka nachádza takmer v každom elektronickom produkte, ktorý cupertinský gigant vyrába, jej vývoj v posledných rokoch mierne stagnujte a pôvab sa akosi stráca.

Ako píše portál Phonearena, čiastočne za to môže aj nie práve ideálna fráza „Hey Siri“, ktorú musia používatelia vysloviť na to, aby im bola asistentka k službám. Často sa stáva, že človek povie niečo úplne iné, no omylom aktivuje Siri. No a tomu chce Apple zabrániť.

Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg technologický gigant vyvíja zjednodušený spôsob prístupu k Siri, ktorý ocenia používatelia po celom svete.

Siri budeme používať úplne ináč 

Siri iphone x
Unsplash / Omid Armin

Hlavným cieľom je nájsť spôsob, ako vypustiť slovíčko „Hey“ v spúšťacej fráze, aby mohli používatelia priamo iniciovať príkaz, ktorý nasleduje po slove „Siri“.

Napríklad namiesto celého „Hey Siri, play some music“ by používatelia mohli jednoducho povedať „Siri, play some music“. Je to podobné tomu, ako v súčasnosti funguje Alexa od spoločnosti Amazon.

Akokoľvek prozaická sa táto zmena môže zdať, podľa Gurmana ide o „technickú výzvu, ktorá si vyžaduje značné množstvo tréningu AI a základnej inžinierskej práce“. Zmena by sa mala zaviesť niekedy v priebehu nasledujúcich rokov – Gurman uvádza pomerne hrubý odhad dátumu spustenia buď v roku 2023 alebo 2024.

Nebude to jednoduché 

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Najväčším problémom je zabezpečiť, aby bolo možné zachytiť jediné slovo „Siri“ bez ohľadu na prízvuk a/alebo dialekt hovoriaceho.

Tým, že je spúšťacia fráza kratšia, výrazne sa zvyšuje pravdepodobnosť, že nebude správne rozpoznaná – z toho vyplývajú ťažkosti pri programovaní.

Siri prešla od svojho debutu v roku 2011 dlhú cestu a spoločnosť Apple neustále pracuje na spôsoboch zlepšovania svojho virtuálneho asistenta. Avizovaná novinka sa zdá byť ďalším logickým krokom, ako ešte viac zdokonaliť. Škoda len, že tu stále nie je slovenčina ani čeština.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple už nie je kráľom predaja smart hodiniek a náramkov. Predbehlo ho Xiaomi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

  1. I am currently writing a paper that is very related to your content. I read your article and I have some questions. I would like to ask you. Can you answer me? I’ll keep an eye out for your reply. 20bet

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here