Spoločnosť Apple sa prakticky každý rok pochváli v rámci svojich mediálnych eventov tým, ako sa jej podarilo vylepšiť hlasového asistenta/asistentku Siri. Ten svoju cestu začal písať s príchodom iPhonu 4S v roku 2011 a od tej doby sa objektívne v mnohých smeroch posunul dopredu.

Je logické a snáď aj úplne pochopiteľné, že najhodnotnejšia technologická spoločnosť sa v prvom rade zameriava na trhy, kde má najväčší podiel. Okrem USA je to napríklad Veľká Británia, Nemecko, Čína a ďalšie.

Akonáhle dokáže na týchto miestach zasýtiť ponuku, na rad prichádzajú menšie krajiny ako Slovensko alebo Česko. Jedenásť rokov je však pomerne dlhá doba aj na naše pomery… 

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Hovoriť so Siri po anglicky na Slovensku nie je prirodzené 

SiriAko sme už naznačili vyššie, Siri bude oslavovať jedenáste výročie od svojho pôvodného predstavenia a napriek tomu stále nevie povedať ani jednu vetu po slovensky.

To by sme možno ešte rešpektovali, veď technologický gigant nemá na našom území ani len oficiálny Apple Online Store. Čo však Česko, kde okrem iného pravidelne natáča svoje reklamy? To je už úplne iná debata.

Naučiť hlasového asistenta nový jazyk určite nie je jednoduché. Keď však ide o spoločnosť s trhovou hodnotou cez 3 bilióny amerických dolárov, určite to nie je ani nemožné.

Prečítajte si tiež  Siri oslavuje 10 rokov. Pozrite si video z jej predstavenia v roku 2011

Nie, že by nikto v našich končinách nehovoril po anglicky. Rozprávať sa ale s hlasovým asistentom v inom ako rodnom jazyku môže prísť človeku neprirodzené. A aj preto Siri u nás (a taktiež v mnohých iných podobných krajinách) akosi stráca svoje opodstatnenie.

No a aj keď to nevyzerá ktovieako ružovo a spoločnosť Apple ani len neoznámila, kedy sa bude venovať ďalším jazykovým mutáciám Siri aj pre menšie krajiny, nádej umiera posledná.

Konkrétne v minulom roku totiž táto firma hľadala zamestnanca, ktorý by jej pomohol s vývojom slovenskej Siri. Ako ale iste viete, toto je beh na dlhšiu trať, takže predstavenia podpory nášho jazyka môže byť vzdialené ešte niekoľko rokov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.