AirPods patria medzi najdrahšie bezdrôtové slúchadlá vo svojej triede na trhu. Napriek tomu sú extrémne populárne a ľudia ich nakupujú ako na bežiacom páse. Najnovšie informácie z pozadia DigiTimes dokonca prezrádzajú, že v roku 2020 by sme ich mohli dostať ako súčasť balenia budúcich iPhonov.

Zaujímavá špekulácia o balení iPhonu 12 s AirPods vovnútri.

Apple ročne vyrobí a predá milióny kusov slúchadiel Apple AirPods. Keďže je ich cena pomerne vysoká, vytvára sa tu priestor na dosť zaujímavý príjem z tohto produktu. Predsa len je všetkým asi jasné, že výrobné náklady v porovnaní s predajnou cenou sú niekoľko násobne nižšie. Aj to je miesto, kde Applu vznikajú miliardové zisky.

Dnešné informácie od analytickej spoločnosti DigTimes teda dosť prekvapili. Samozrejme nie len nás ale aj iné technologické weby, ktoré sa tématikou Apple zaoberajú. Otázne ale ostáva, do akej miery ich môžeme považovať za „reálne“.

Apple na AirPods veľmi dobre profituje. Prečo by ich teda mal dávať zadarmo? Ľudia si ich aj tak kúpia. Podľa DigiTimes pôjde z časti aj o konkurenčný boj. Nasadenie kvalitných bezdrôtových slúchadiel do balenia zariadenia sa nebude týkať len spoločnosti Apple. Podobný krok analytici očakávajú aj od Samsungu či Xiaomi.

Ako ale všetci vieme, od Apple nikdy nič nedostaneme len tak „zadarmo“. K iPhonu napríklad dostávame automaticky originálne EarPods s Lightning koncovkou na svojom konci. Na budúci rok by ale v teoretickej rovine dávalo zmysel, keby sme v balení našli aj AirPods. Za telefón by sme si ale priplatili.

Vyššia cena iPhonu 12 Pro by mohla byť z časti vykompenzovaná AirPods!

Samozrejme na to aby sme teraz preberali cenu iPhonu 12 je trochu priskoro. Na strane druhej je ale možné, že s ňou Apple zase trochu porastie. Očakáva sa extrémny záujem. Vraj sa má predať 100 000 000 kusov zariadení. Práve AirPods by tomu mohli dopomôcť.

Pre používateľov by to bola navyše skvelá motivácia ísť do lepšieho a drahšieho modelu Pro ako do klasického iPhonu 12, ktorý nahradí model 11. Pri telefóne za sumu okolo 699$ logicky neočakávame aj prítomnosť bezdrôtových slúchadiel, ktorých cena je sama o sebe 149$.

Pre Apple to teda bude možno mierna strata na zisku po stránke menšieho počtu zákazníkov, ktorí si AirPods zakúpia. Na strane druhej si ale viac ľudí kúpi iPhone 12 Pro, na ktorom by mala byť podstatne lepšia marža (minimálne za predpokladu, že narastie jeho cena).

Prečítajte si tiež  Kópia AirPods Pro od Nothing už podporuje Siri. Zaplatíte za ňu menej ako polovicu!

Možno by to bol teda v konečnom dôsledku fenomenálny krok, na ktorom by Apple ešte viac zarobilo. Pri rozhodovaní by šlo o neuveriteľnú prídavnú hodnotu. Navyše ak iPhone 12 Pro nebude sám o sebe dostatočne zaujímavý, toto by mu malo dopomôcť.

Dnes je rozdiel v cene medzi iPhonom 11 a 11 Pro približne 300$. Pokiaľ by bol na budúci rok pokojne aj 400$ ale s AirPods, ľudia by v obrovskej prevahe brali radšej drahšiu vlajkovú loď. Predstavte si potom aké zisky by vďaka tomu Apple na konci dňa získalo.

Niečo podobné sa udialo aj tento rok

Do pozornosti ešte dávame fakt, že Apple niečo podobné urobilo už aj tento rok. Síce to bolo v oveľa menšom merítku ale stalo sa. Konkrétne ide o nabíjačku. K iPhonu 11 Pro používatelia dostali automaticky aj 18W nabíjací adaptér s USB-C, ktorý vie doplniť „šťavu“ podstatne rýchlejšie ako klasický 5W adaptér z balenia obyčajného iPhonu 11 s koncovkou USB-A.

Samozrejme tento krok určite v očiach zákazníkov nevytvoril až takú veľkú motiváciu ako keby boli v balení AirPods. Mnoho ľudí to bralo ale ako obrovské plus, ktoré prirátali ostatným plusom iPhonu 11 Pro. Na základe toho urobili nákup drahšieho modelu. Pokiaľ by tu napríklad adaptér nebol, možno by sa veľa ľudí rozhodlo pre výrazne lacnejší model 11….

Všetko ale treba brať samozrejme s rezervou. Aj my by sme boli veľmi radi, keby sme si našli v balení iPhonu 12 Pro slúchadlá AirPods. Na druhú stranu treba ostať nohami na zemi a stále byť realistickí. Viac uvidíme až na budúci rok. Privítali by ste aj vy takúto novinku? Názory nám napíšte do komentárov.

airpods súčasť balenia iPhonu
AirPods by mohli byť súčasťou balenia iPhonu 12 Pro! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.