Najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete dnes ukázala, že jej nie je ľahostajná problematika, ktorá sa týka rasových nerovností. Tim Cook uverejnil informáciu, že Apple pod jeho vedením daruje 100 000 000$ na iniciatívu, týkajúcu sa rasových akcií a spravodlivosti.

Apple daruje 100 000 000$ dolárov do boja proti rasizmu!

Nie je nič výnimočné, že cupertinský gigant pozorne sleduje dianie vo svete a snaží sa vždy pomôcť tam, kde to ľudia najviac potrebujú. V súčasnosti mnohými krajinami (ale najmä USA) otriasol prípad nehoráznej vraždy muža tmavej pleti, Georga Floyda, pri policajnom zásahu v Minnesote.

Bezprostredne po tom, ako boli ohľadom tohto skutku zverejnené informácie v médiach, začali sa hromadné protesty spojené s rabovaním. Ľudia tento čin silno odsudzujú.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Apple síce podporilo boj proti rasizmu, no nedočkali sme sa žiadnych “veľkých krokov”. To však sa dnešným dňom zmenilo. Tim Cook zverejnil tweet a video, v ktorom oznamuje, že spoločnosť ktorej šéfuje daruje až 100 000 000$ na riešenie tejto témy.

- Reklama -

Okrem toho sa vo videu dozvedáme, že spoločnosť berie samotnú problematiku veľmi vážne a medzi ľuďmi nerobí žiadne rozdiely. Každý zamestnanec v Apple je vyberaný podľa svojej kvalifikácie či výsledkov a nie podľa farby pleti alebo iných kritérií.

Dúfajme teda, že spomínaných 100 miliónov dolárov bude do posledného centu rozdelených správne/férovo a pomôžu v riešení rasových otázok či pri skvalitnení spravodlivosti. Aký je váš názor na túto tému?

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Som proti akýmkoľvek prejavom rasizmu. Toto však zaváňa populizmom. Myslím si však, že sú aj užitočnejšie spôsoby darovania 100mil. $ v prospech ľudstva. Čo tak podporiť výskum lieku na rakovinu. Na ňu zomiera ročne vo svete (dlhodobo) milióny ľudí, bez rozdielu farby pleti. V porovnaní s mortalitou na rakovinu, je aj Corona vírus iba “detský soplík”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here