Určite vás zasiahli informácie, ktoré ukazujú to, čo sa momentálne deje v USA. Hromadné pochody sa premenili na vandalizmus a rabovanie. Ľudia tým chcú upozorniť na ohavný zákrok policajta, pri ktorom zbytočne vyhasol život občana tmavej pleti, Georga Floyda. Na túto udalosť už reaguje aj spoločnosť Apple.

Apple taktiež reaguje na situáciu v USA.

Ešte včera sme vás informovali o tom, ako sa Facebook a Instagram spoločne premenili do čiernej farby, s cieľom upozorniť na problematiku diskriminácie a rasizmu. Niečo podobné nepatrí do moderného sveta (nepatrilo to sem ani nikdy pred tým) a tak je akékoľvek podobné konanie absolútne neakceptovateľné.

Postupne vznikla aj kampaň s názvom Blackout Tuesday, ktorú zorganizoval hudobný priemysel na podporu černošských umelcov po vyššie uvedených udalostiach. Práve túto akciu sa rozhodlo podporiť aj Apple a so službou Apple Music. Na zariadeniach s macOS a iOS sa začínajú objavovať odkazy a správy, ktoré na problematiku upozorňujú. Dostanete sa ku nim cez karty “Pre vás”, “Prechádzať” a “Radio”.

reklama

Práve tu sa môžete prepnúť na rádio Beats 1, kde sú momentálne k dispozícii tie najlepšie černošské hudby. Všetko ostatné funguje samozrejme tak ako predtým a appka nemá žiadne obmedzenia.

- Reklama -

V USA sa samotné hlášky upozorňujúce na aktuálny problém vyobrazujú evidentne omnoho výraznejším spôsobom ako u nás. Minimálne my sme ich v našej redakcii zaznamenali len ako malé okienka v rámci sekcie “Radio” (možno že je to u vás trochu iné). Páči sa nám táto iniciatíva zo strany Apple, pretože podporuje správnu vec. Všimli ste si nejaké zmeny alebo nie? Napíšte nám do komentára.

Apple taktiež reaguje na situáciu v USA. Pripojilo sa k iniciatíve Blackout Tuesday!
Apple taktiež reaguje na situáciu v USA. Pripojilo sa k iniciatíve Blackout Tuesday!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here