Len pred pár dňami sme vás informovali o pomerne paradoxnej záležitosti. Spoločnosť Apple predstavila po evente vylepšené slúchadlá EarPods, ktoré by sme mohli charakterizovať ako klasické káblové AirPods druhej generácie. Ich hlavnou novinkou bol na prvý pohľad iba USB-C konektor, no neskôr sa ukázalo, že nešlo o jedinú inováciu.

Vďaka prvým testom, o ktoré sa postaral japonský portál MacOtakara sme zistili, že slúchadlá podporujú bezstratového prehrávanie zvuku, ktoré funguje s Apple Music. EarPods s USB-C konektorom majú konkrétne podporu 16bit/44,1 kHz až 24bit/48 kHz vrátane kompatibility s bezstratovým zvukom, čo je pri takto dostupnom produkte a najmä od spoločnosti Apple až nečakané prekvapenie.

Toto zariadenie sa dá totiž konečne objednať aj na Slovensku, pričom jeho cena po kliknutí na tento odkaz štartuje na úrovni 24,9 €. Je síce pravda, že klasické EarPods s káblom nemajú zďaleka taký komfort používania, ako klasické AirPods 2. generácie, no z vlastných skúseností vieme, že kvalita prehrávania je viacmenej rovnaká.

Zdroj: Unsplash / Trac Vu / Andrey Ilkevich (úprava redakcie)

Rozdiel je však v cene, kde AirPods 2 začínajú na čiastke 159 € a po kliknutí na tento odkaz ich môžete získať za 119 €. EarPods s USB-C sú teda skoro 5-krát lacnejšie a k dispozícii vám dajú bezstrátový zvuk, ktorý dnes nenájdete ani v najväčší a najdrahších AirPods Max, ktorých najnižšia cenovka na Slovensku štartuje na hranici 520 €.

Ak si túto technológiu chcete vyskúšať na vlastnej koži a nevadia vám káble, z nášho pohľadu je to fajn deal. Rozhodnúť sa, ale musíte vy sami.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  34" Philips je dokonalý zakrivený monitor pre Mac. Kúpite ho za zvýhodnenú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -