Na dnešnom súde sa právni zástupcovia Epic Games pokúsili označiť App Store za proti-súťažný a monopolistický s tým, že vývojári sú nútení používať nákupný systém od spoločnosti Apple v aplikáciach a tým pádom technologickému gigantovi odvádzajú až 30 % províziu z predaja (pri menších vývojároch je to po novom len 15 %).

App Store bol zároveň označený za „opevnenú záhradu“ a v snahe dokázať toto tvrdenie si právnici zaobstarali viacero e-mailov od súčasných a bývalých vedúcich pracovníkov spoločnosti Apple, ako sú Steve Jobs, Phil Schiller, Craig Federighi, Eddy Cue a Scott Forstall.

Spoločnosť Epic Games naďalej požaduje, aby bolo Apple prinútené povoliť internetové obchody s aplikáciami tretích strán v systéme iOS a umožniť tak vývojárom použitie vlastných platobných systémov, ktoré by automaticky obchádzali vyššie spomenutú províziu.

Apple nechce byť Androidom

Technologický gigant sa samozrejme okamžite začal brániť a medzi dôvody, prečo vyššie spomenutý návrh nemôže zrealizovať zaradil ochranu bezpečnosti, súkromia, spoľahlivosti a kvality celého systému. Kvôli tomuto je možné prevádzkovať iba jeden internetový obchod s aplikáciami, na ktorom zákazníci nájdu presne to, čo očakávajú.

„Epic chce, aby sme boli Androidom, ale my ním nechceme byť,“ uviedla právnička spoločnosti Apple, Karen Dunn, v narážke na možnosti inštalácie aplikácií, ktoré nepochádzajú z Google Play na zariadeniach s Androidom. „Ani naši spotrebitelia to nechcú,“ dodala ďalej.

Očakáva sa, že súd bude trvať celkom tri týždne, svedčiť by mal CEO Apple Tim Cook a ďalší vedúci pracovníci spoločnosti. Uvidíme, ako napokon dopadne. Napíšte nám do komentára, komu v tomto prípade držíte palce.

Prečítajte si tiež  iOS 7.1.2 - chyba v aplikácií Kalendár!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.