Na dnešnom súde sa právni zástupcovia Epic Games pokúsili označiť App Store za proti-súťažný a monopolistický s tým, že vývojári sú nútení používať nákupný systém od spoločnosti Apple v aplikáciach a tým pádom technologickému gigantovi odvádzajú až 30 % províziu z predaja (pri menších vývojároch je to po novom len 15 %).

App Store bol zároveň označený za “opevnenú záhradu” a v snahe dokázať toto tvrdenie si právnici zaobstarali viacero e-mailov od súčasných a bývalých vedúcich pracovníkov spoločnosti Apple, ako sú Steve Jobs, Phil Schiller, Craig Federighi, Eddy Cue a Scott Forstall.

- Reklama -

Spoločnosť Epic Games naďalej požaduje, aby bolo Apple prinútené povoliť internetové obchody s aplikáciami tretích strán v systéme iOS a umožniť tak vývojárom použitie vlastných platobných systémov, ktoré by automaticky obchádzali vyššie spomenutú províziu.

Apple nechce byť Androidom

Technologický gigant sa samozrejme okamžite začal brániť a medzi dôvody, prečo vyššie spomenutý návrh nemôže zrealizovať zaradil ochranu bezpečnosti, súkromia, spoľahlivosti a kvality celého systému. Kvôli tomuto je možné prevádzkovať iba jeden internetový obchod s aplikáciami, na ktorom zákazníci nájdu presne to, čo očakávajú.

„Epic chce, aby sme boli Androidom, ale my ním nechceme byť,“ uviedla právnička spoločnosti Apple, Karen Dunn, v narážke na možnosti inštalácie aplikácií, ktoré nepochádzajú z Google Play na zariadeniach s Androidom. „Ani naši spotrebitelia to nechcú,“ dodala ďalej.

Očakáva sa, že súd bude trvať celkom tri týždne, svedčiť by mal CEO Apple Tim Cook a ďalší vedúci pracovníci spoločnosti. Uvidíme, ako napokon dopadne. Napíšte nám do komentára, komu v tomto prípade držíte palce.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

5 KOMENTÁRE

  1. Nejde o obchody s aplikáciami ale o nákup v apke. Aby nemuseli používať Apple ale svoj vlastný nákupny systém na “mikrotransakcie”. Obchod s appkami im nik neberie.

  2. Raz ked sa chcem vyclenit od systemu inych, tak nechapem preco ich nutia sa stat niecim cim nechcu…. Vsetko len kvoli peniazom….. Mozno im teraz unika viac penazi ked nehraju ludia na apple zariadeniach ako keby pristupili naich podmienky….. 😀 strasne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here