Spoločnosť Apple je známa tým, že svoje konferencie a online udalosti uskutočňuje pravidelne v rovnakom období a dokonca aj v rovnakých dňoch. Je veľmi zriedkavé, aby sme nové iPhony, iPady či počítače Mac videli v iný deň než v utorok alebo výnimočne v stredu. Tento rok sa to ale po dlhej dobe stane.

Technologický gigant z Cupertina naplánoval svoj posledný tohtoročný event na pondelok, 18. októbra, čo je prinajmenšom veľmi čudné. Udalosť nesie názov „Unleashed a firma na nej ukáže nový MacBook Pro 14″ a 16″ a zrejme aj tretiu generáciu slúchadiel AirPods. Prečo sa však koná v pondelok?

Odpoveď na túto otázku samozrejme nepoznáme z oficiálneho zdroja, no pokiaľ sa pozrieme do kalendára, je to celkom jasné. Samotný event bol pravdepodobne naplánovaný na utorok 19. októbra, avšak Apple muselo všetko posunúť o jeden deň skôr.

Google Pixel event narušil plány Apple 

Dôvodom je iná udalosť spoločnosti Google s názvom Pixel Fall Launch, ktorá sa odohrá práve 19. októbra o 19:00 nášho času (teda presne 24 hodín po udalosti Unleashed).

Prečítajte si tiež  Koncept: Presne takto by mal vyzerať nový MacBook Pro!

No a vzhľadom na to, že ide o pomerne veľký event a ten by sa nemohol kryť s predstavovaním nových produktov od spoločnosti Apple zvolil technologický gigant taktiku, kedy sa rozhodne predbehnúť samotné Google aby sa o ňom písalo skôr a aby na seba strhol väčšiu pozornosť.

Z toho môžeme usúdiť, že nové Macy budú skutočne revolučné a ich predaj začne zrejme iba týždeň po predstavení.

Kompetentní to už musia mať všetko presne naplánované vzhľadom na to, že celú udalosť nemohli posunúť ani o týždeň neskôr na 26. októbra, čo je dátum o ktorom sa hovorilo dávnejšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -