Spoločnosť Apple práve oficiálne ohlásila ďalšiu konferenciu KeyNote s názvom Unleashed, ktorá sa odohrá už budúci týždeň. Event by mal priniesť predstavenie nového 14″ a 16″ palcového MacBooku Pro s čipom M1X, bližší pohľad na aktualizáciu macOS Monterey a ďalšie novinky.

Ako Apple uvádza v pozvánke, konferencia prebehne 18. októbra 2021 o 19:00 nášho času.  Opäť sa bude jednať o kompletne virtuálnu udalosť z prostredia Apple Parku, vzhľadom na reštrikcie a obmedzenia spojené s pretrvávajúcou pandémiou. Ako býva zvykom, konferenciu bude možné sledovať naživo na oficiálnej Apple webstránke, youtubovom kanáli a v aplikácii Apple TV prostredníctvom iPhonu, iPadu, Macu alebo Apple TV.

Apple Event

Čo môžeme očakávať? 

Do svetla reflektorov by sa podľa očakávaní mala dostať dvojica nových MacBookov Pro, ktorá dorazí v 14″ a 16″ verzii. Oba modely dostanú nový čip M1X, ktorý bude ešte rýchlejší a výkonnejší ako predchádzajúca verzia procesorov Apple Silicon.

Okrem nadupaných procesorov majú nové jablkové počítače obdržať aj mini-LED obrazovky, port pre HDMI a SD karty a MagSafe konektivitu pre nabíjanie. Očakáva sa aj to, že v najnovšej generácii Apple upustí od kontroverzného Touch Baru a nahradí ho klasickým radom funkčných kláves. Po vizuálnej stránke by nové MacBooky mali obdržať viac plochý dizajn, čím sa priblížia svojim kolegom z portfólia nových iMacov, iPhonov a iPadov.

Možným scenárom je aj predstavenie updatovanej verzie Macu mini s identickým čipom M1X. Na stole je aj zmena dizajnu, zatiaľčo technické špecifikácie poukazujú na vylepšenia v podobe 64GB RAM a 10-jadrové CPU v kombinácii s 16 a 32 grafickými jadrami. V hre je stále aj predstavenie novej generácie slúchadiel AirPods 3, ktorých sme sa na poslednej konferencii nedočkali.

Ktoré z chystaných zariadení by ste uvítali najviac vy? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  iOS 14 beta 4 - čo všetko je tu nové?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -