Už zajtra sa odohrá posledný tohtoročný event spoločnosti Apple a fanúšikovia sa na ňom dočkajú nových počítačov MacBook Pro so 14″ a 16″ displejom. Zariadenia prinesú úplne nový dizajn ako aj technológie. Redakcia magazínu 9to5mac teraz zverejnila koncept, ktorý vyplýva z únikov.

Ešte pred tým, ako sa dostaneme ku samotným obrázkom, mali by sme si niečo napísať o hardvéri, ktorý sa bude nachádzať vo vnútri počítača. Podľa únikov sa máme dočkať nového ARM čipu Apple Sillicon, ktorý ponesie názov M1X alebo M2 a poskytne oveľa vyšší výkon ako minuloročný čip M1.

- Reklama -

Apple by v novom MacBooku Pro mohlo odprezentovať taktiež svoju vlastnú 16 až 32 jadrovú GPU, vďaka ktorej bude využiteľnosť počítača oveľa obsiahlejšia, či už na ňom budú majitelia strihať videá, pracovať v 3D programoch alebo hrať náročnejšie hry.

Pochopiteľne, s vyššou technologickou vyspelosťou porastie aj cena, ktorá môže aj pri základných modeloch bez problémov atakovať sumu 2 000 €. Zatiaľ ale nepredbiehajme.

Nový dizajn 

Už súčasný MacBook Pro 13″ a 16″, ktorého dizajn bol predstavený v roku 2016 vyzerá aj po dlhšom čase veľmi moderne. Jeho nástupca však posunie hranice a bude sa snažiť navodiť veľmi minimalistický dojem.

Je síce pravda, že hrúbka môže byť o niečo väčšia, no dôvodom bude spätné zakomponovanie portov, ktorých sa Apple v minulosti s výnimkou USB-C úplne vzdalo. Tento krok je dodnes kritizovaný medzi profesionálmi.

Po novom by už MacBook Pro 14″ a 16″ nemal mať dokonca ani dotykový Touch Bar nad klávesnicou, pretože ho používatelia skrátka nepotrebujú. S týmto tvrdením síce nesúhlasíme, no až v pondelok uvidíme či boli úniky pravdivé alebo nie.

Na záver tu máme azda najväčšie prekvapenie, ktorým je displej. Apple pri ňom použije technológiu mini-LED rovnako ako v 12,9″ iPade Pro 2021, pričom bude podporovať aj vyššiu 120 Hz obnovovaciu frekvenciu (ProMotion).

Dizajnéri a inžinieri sa údajne mali zamerať na použitie čo najtenších rámikov (vďaka čomu zredukovali rozmery zariadenia). Kvôli ním však nový MacBook Pro dostane aj výrez podobný tomu, na ktorý sme zvyknutí pri iPhone a jeho Face ID.

Slúžiť však bude len pre kameru, svetelný senzor a mikrofón. Autentifikácia sa zachová striktne na odtlačku prsta.

Pozrite si niekoľko obrázkov, ktoré zachytávajú údajný MacBook Pro 14″ a 16″ a napíšte nám do komentára, či sa vám tento dizajn pozdáva alebo nie. Budete patriť medzi budúcich šťastných majiteľov tohto počítača? 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -