O inteligentných okuliaroch od spoločnosti Apple sa hovorí stále viac. Nie je to náhoda. V Cupertine na nich intenzívne pracujú. Najnovšie sa k nim vyjadril aj najznámejší leaker súčasnosti, Jon Prosser. Prezradil nám presnú cenu a takisto aj mnohé iné technické detaily. Tiež vieme, kedy ich jablková spoločnosť plánuje začať predávať.

„Apple Glass“ – cena a technické špecifikácie

Cupertinský gigant je už evidentne v pokročilom štádiu vývoja svojich inteligentných okuliarov. Konkrétnejších informácii sa zmocnil najpresnejší leaker súčasnosti, Jon Prosser, ktorý nás za posledné mesiace viackrát presvedčil o svojich kvalitných zdrojoch priamo v Apple. Podľa nových správ sa bude tento produkt nazývať „Apple Glass“.

"Apple Glass" - Cena bude 499$ a ponúknu 2 displeje ovládané cez gestá!

Základná cena bude stanovená na 499$ (v EU pravdepodobne 549€) a zákazník si bude môcť priplatiť za rôzne komponenty ako napríklad dioptrické šošovky. Medzi zaujímavosti patrí aj informácia, že obe šošovky poskytnú vlastné displeje. Apple Glass budeme ovládať gestami.

Podľa únikov má byť tento produkt naviazaný na iPhone podobne, ako hodinky Apple Watch. Prvé testovacie verzie obsahovali napríklad aj LiDAR skener, ktorý nájdeme v iPade Pro 2020 a v budúcnosti aj v iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Únik taktiež prezrádza, že nabíjanie môže byť bezdrôtové.

No a čo dátum predstavenia? Jon Prosser je presvedčený, že to bude už na budúci rok. Konkrétne v jeho druhej polovici. Existuje tu však malá pravdepodobnosť, že sa Apple s inováciou neunáhli a počká na začiatok 2022. Apple Glass nebudú jediným produktom venujúcim sa rozšírenej realite.

Okrem nich spoločnosť pracuje aj AR/VR headsete, ktorý by mohol byť predstavený ešte skôr, ako Apple Glass. Firma ho vraj testuje spolu s uniknutiu aplikáciou Gobi, ktorá bola objavená v kóde iOS 14. Vyzerá to zaujímavo, čo poviete?

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
„Apple Glass“ – Cena bude 499$ a ponúknu 2 displeje ovládané cez gestá!
Prečítajte si tiež  Huawei Watch GT4 kúpite extrémne lacno: Ide o veľkého konkurenta pre Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.