Únik kódu, operačného systému iOS 14, toho priniesol viac ako dosť. Ešte včera sme vám vďaka nemu mohli prezradiť, čo bude obsahovať watchOS 7. Dnes sme informovali o tom, že Apple v ňom potvrdilo iPhone SE 2 (iPhone 9) a tiež, že Siri prinesie slovenčinu. Teraz máme ďalšie správy. Súčasťou iOS 14 bude aj appka zameraná na rozšírenú realitu.

iOS 14 prinesie novú AR aplikáciu

Zdá sa, že medzi natívnymi appkami v našom iPhone a tiež iPade, pribudne jedna navyše. Pôjde o softvér, ktorý bude zameraný na AR (rozšírenú realitu). Kódové označenie je „Gobi„. Neznamená to ale, že pod týmto názvom ju budeme používať aj my. V Apple funguje určitý (interný) stupeň utajenia. Aj keď teda niečo unikne na verejnosť, zvyčajne chýbajú presné názvy a detaily tak, ako v tomto prípade.

Nová appka bude naozaj zaujímavá a jej cieľom bude zjednodušiť používateľovi život. Používať ju budeme predovšetkým v obchodoch a pobočkách firiem. V princípe bude vedieť informovať používateľa o detailoch, ktoré sa týkajú produktu, pred ktorým stojí, alebo ktorý si trebárs prezerá.

iOS 14 prinesie novú AR aplikáciu. Pozrite sa čoho sa bude týkať.
iOS 14 prinesie novú AR aplikáciu. Pozrite sa čoho sa bude týkať.

Predstavte si teda, že vojdete do Apple Store a budete si chcieť kúpiť nový MacBook. Na miesto toho aby ste hľadali informácie na štítku, alebo privolali obsluhu, jednoducho vytiahnete telefón, namierite na produkt kameru a všetko budete vedieť.

„Gobi“ by mala byť schopná, napríklad aj porovnávať ceny výrobkov. To sa veľmi hodí v prípade, že si budete chcieť vybrať najvýhodnejšiu ponuku.

Apple navyše sprístupní SDK a API vývojárom tretích strán. To znamená, že ju budú môcť používať vo svojich appkách. Presnejšie detaily ale nateraz ešte nepoznáme. Nechajme sa prekvapiť v oficiálnej verzii iOS 14, ktorá je už vo veľkom pripravovaná.

iOS 14 prinesie novú AR aplikáciu. Pozrite sa čoho sa bude týkať.
iOS 14 prinesie novú AR aplikáciu. Pozrite sa čoho sa bude týkať.
Prečítajte si tiež  Súboj virtuálnej reality: Meta sa na Apple svojim headsetom absolútne nechytá, tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.