Len nedávno sme vás informovali o veľkom úniku, ktorý sa týkal pripravovaných AR okuliarov od jablkovej spoločnosti. Apple Glass by mali byť v predaji v roku 2021 a podľa renomovaného leakera poskytnú aj špeciálnu edíciu, ktorá bude odkazovať na legendárneho vizionára Steva Jobsa.

Apple Glass – príde aj špeciálna edícia Steva Jobsa

Jon Prosser má v súčasnosti asi najlepšie informácie o tom, čo sa deje v zákulisí spoločnosti Apple. Netušíme ako to robí, no jeho predpovede zatiaľ vždy na 99% vyšli a tak nespochybňujeme jeho slová. Včera svetu prezradil informáciu, ktorá nás veľmi zaujala. Podľa jeho zdroja Apple pracuje aj na špeciálnej verzii okuliarov Apple Glass, ktorá poskytne okrúhle sklá. Bude sa jednať o limitovanú edíciu a pochopiteľne si za ňu spoločnosť nechá priplatiť.

V princípe by malo toto zariadenie odkazovať na zakladateľa Apple, Steva Jobsa. Legendárny vizionár dokázal ľuďom ponúknuť to čo potrebujú ešte pred tým, ako vedeli, že to potrebujú. Počas jeho kariéry sme ho mohli vidieť aj dioptrickými okuliarmi, ktoré boli „iné“ ako väčšina ostatných. Steve jednoducho rád vytŕčal z davu a tak zvolil okrúhle sklá, ktoré sú pre jeho osobnosť dnes už ikonické.

Zmení sa len dizajn, technológie ostanú rovnaké

Samotné Apple Glass v edícii Steva Jobsa by nemali mať odlišné funkcie ako štandardný model, ktorý sa bude predávať za 549€. Nájdeme tu teda pri každej šošovke vlastný displej s vysokým rozlíšením, LiDAR skener či podporu 5G siete.

Netrúfneme si dnes povedať, ako môžu tieto okuliare vyzerať a takisto ani to, koľko budú stáť. Ich predstavenie je relatívne ďaleko a tieto informácie zostanú ešte veľmi dlho ukryté pod rúškom tajomstva.

Na druhej strane je ale táto správa veľmi zaujímavá a sme skutočne radi, že si Apple pripomenie Steva Jobsa takýmto spôsobom. Len tak mimochodom, práve v roku 2021 ubehne 10. rokov odo dňa, kedy nás bývalý generálny riaditeľ (a zakladateľ) jablkovej spoločnosti navždy opustil. Mohla by to byť teda pekná pocta, čo poviete?

Apple Glass – príde aj špeciálna edícia Steva Jobsa
Prečítajte si tiež  Na Apple TV+ mieri nový dramatický seriál Suspicion s Umou Turman. Pozrite si trailer!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.