V Cupertine neustále pracujú na nových technológiách, pomocou ktorých budú chcieť v budúcnosti dobiť svet. Jednou z nich môžu byť aj Apple Glass a teda okuliare so vstavanou rozšírenou realitou. Dočkať sa ich môžeme už v roku 2021. Vďaka novému patentu sa nám ukazuje spôsob, ako ich budeme ovládať.

Apple Glass prídu s dotykovým ovládaním v priestore

Špecializované týmy v Apple Parku pravdepodobne vyvíjajú nové rozhranie, pomocou ktorého budeme ovládať rozšírenú realitu. To by malo fungovať podobným spôsobom, na aký sme zvyknutí z našich iPhonov či iPadov.

Okuliare budú mať 2 displeje, ktoré nám zobrazia rôzne informácie a tlačidlá. Kamera bude snímať pohyb našich rúk a pomocou nich budeme vedieť „vyklikávať“ jednotlivé prvky bez fyzického kontaktu. Znie to možno trochu ako sci-fi, no v súčasnosti ide o celkom bežnú vec, takže by sme sa vôbec nečudovali, keby ju využila aj jablková spoločnosť.

Apple Glass by podľa všetkého mohli prísť aj s akousi detekciou dotyku na základe termálnych senzorov. Tie budú súčasťou ich hardvéru. Technológia by v praxi sledovala zmenu teploty, ktorá sa vyskytla na mieste dotyku.

Rozšírená realita by vám na základe tejto informácie dokázala poskytnúť ďalšie možnosti ovládania. Uvidíme, čoho sa napokon dočkáme v praxi. Inteligentné okuliare dorazia v druhej polovici roka 2021. Prepracovaný headset sa očakáva na začiatku 2022. Tešíte sa na túto novinku?

zdroj

Prečítajte si tiež  7 rozdielov medzi Animoji a AR Emoji
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.