Nový iPad Pro s mini-LED displejom

Pokiaľ ste fanúšikom tabletov a robíte si zálusk na iPad Pro 2020, s kúpou radšej počkajte. Apple chystá nástupcu a predstaviť by sa mohol už 23. marca, na prvej tohtoročnej konferencii. Uviedol to známy portál DigiTimes, odvolávajúci sa na svoje zdroje v dodávateľských reťazcoch.

Podľa získaných informácii mal tchajwanský výrobca GIS v uplynulých mesiacoch rozširovať produkčnú kapacitu na niektoré komponenty pre nový iPad Pro vo svojej továrni v čínskom meste Čcheng-tu. Všetko to súvisí s prípravami tabletu, ktorý dostane s vysokou pravdepodobnosťou mini-LED displej.

Zatiaľ ešte nie je známe, či môžeme s touto technológiou počítať aj pri 11″ verzii, nakoľko sa vo veľkom spomína len v súvislosti s väčším 12,9″ modelom. Z nášho pohľadu by ale prítomnosť mini-LED displeja dávala zmysel v oboch prevedeniach súčasne, pretože sa technicky jedná o to isté zariadenie.

Medzi ďalšie vylepšenia iPadu Pro 2021 má patriť napríklad prítomnosť výkonnejšieho procesora A14X, ktorý bude vo výsledku dosahovať podobné hodnoty, ako čip M1 v nových počítačoch MacBook Pro 13″ a MacBook Air.

Na druhej strane máme zabudnúť na zásadné dizajnové zmeny, a ak sa nejakých dočkáme, bude sa to týkať iba detialov, prípadne rozšírenia farebných verzií. Súčasný iPad Pro (2020) sa ponúka v prevedení Silver a Space Gray.

Napíšte nám do komentára, čo od tohto tabletu očakávate vy. Akonáhle sa na internete objavia nové správy, okamžite vás o nich budeme informovať. Predstavenie tohto tabletu je podľa všetkého už na spadnutie!

Prečítajte si tiež  iOS 9 prináša tréning výslovnosti "Hey Siri"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.