Ako už asi vieš, Amerika teraz patrí do rúk nového prezidenta, ktorým je Donald Trump. Niekdajší podnikateľ, ktorý nie je obľúbený najmä kvôli svojej nenávisti k moslimskému náboženstvu. Do krajiny zaviedol imigračné nariadenie, ktoré zabraňuje vstup do jeho krajiny osobám, ktoré pochádzajú z niektorých krajín, kde prevláda práve toto náboženstvo. Trump tým chce zabrániť teroristickým útokom, ide o bezpečnostné opatrenie, ale to sa nepáči obrovskému množstvu technologických spoločností. Patrí tu aj Apple.

Veľký protest svetových firiem

Na svete je niekoľko spoločností, ktoré vládnu globálne a môžu mať vplyv aj na politiku. Napríklad na tú Trumpovú. To sa ukazuje v posledných dňoch, kedy sa rozhodlo skoro 100 tých amerických, že pridajú svoj podpis pod petíciu, ktorá má za úlohu zabrániť tomuto nezmyselnému zákazu.

Hlavný dôvod je napríklad aj ten, že práve v týchto firmách pracuje oborvské množstvo zamestnancov, ktorí sú vlastne prisťahovalcami a ich práca je veľmi dôležité. Medzi tieto giganty nepatrí ani zďaleka len Apple, ktoré zamestnáva možno aj niekoľko tisícok takýchto pracovníkov.

Patrí tu aj napríklad Google, Facebook, Microsoft, Netflix, eBay, Twitter, Uber a podobne. Ide o korporácie, ktoré tvoria navyše aj obrovské percento americkej ekonomiky, a tak by ich mal samotný Trump dobre počúvať, pretože mu môžu pekne skomplikovať život a pôsobenie v prezidentskom paláci.

Takýto zákaz by mal mať značný dopad na americký obchod a to je proti plánom aj samotného Trumpa, ktorý má v zlepšiť ekonomickú situáciu v Spojených štátoch. Takéto rozhodnutie je vraj nespravodlivé voči všetkým slušným ľuďom, ktorí preferujú moslimskú vieru. Navyše by vraj niečo podobné vytvorilo obrovský administratívny zmätok, a to nikto nechce.

Zaujímavé je ale aj to, že pokiaľ sa pozrieme na populárny rebríček Fortune 500, ktorý každý rok ukazuje tie najlepšie firmy zistíme, že práve 200 z nich založili ľudia, ktorí emigrovali do USA. Dokonca aj samotný Steve Jobs nebol úplne čistý Američan. Jeho otec bol prisťahovalec, konkrétne so Sýrie.

Možno aj preto bola jeho firma jedna z prvých, ktorá s týmto rozhodnutím súčasného prezidenta nesúhlasila a okamžite podpísala petíciu proti tomuto plánu. Uvidíme ako to dopadne. nezabúdajme, že Trump potrebuje práve dôveru Applu, aby mohol preniesť časť výroby do USA. Takýmto spôsobom si ju však určite nezíska.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt trump

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať budúca vlajková loď Apple. Pripravte sa na iPhone 15 Ultra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.