Na konferencii WWDC dnes Apple predstavil svoju revolučnú novinku, ktorou je umelá inteligencia s názvom Apple Intelligence. Tento revolučný AI systém prináša hlboko integrované a personalizované funkcie pre zariadenia Apple vrátane iPhone, iPad a Mac.

Apple Intelligence využíva najmodernejšiu generatívnu umelú inteligenciu (AI), poháňanú veľkými jazykovými modelmi (LLM), čo umožňuje zariadeniam rozumieť jazykom, obrazom, akciám a osobnému kontextu používateľa. Aj vďaka tomu by vám mala zmeniť spôsob, akým používate svoj iPhone či Mac a zároveň vám zásadne zjednoduší život.

Jednou z hlavných predností Apple Intelligence je hlboké porozumenie prirodzenému jazyku, ktoré umožňuje využívať nové nástroje na písanie dostupné naprieč všetkými platformami Apple. Používatelia môžu automaticky prepisovať alebo kontrolovať text v aplikáciách Mail, Poznámky, Safari, Pages, Keynote a dokonca aj v aplikáciách tretích strán.

Apple Intelligence prihliada na vaše súkromie 

Screenshot

Celý systém Apple Intelligence je navrhnutý tak, aby čerpal informácie z osobných údajov používateľa a aplikácií, pričom všetko spracováva priamo na zariadení.

Týmto spôsobom zabezpečuje vysokú úroveň personalizácie bez toho, aby zhromažďoval osobné údaje používateľa niekde na externých serveroch tak, ako to robia mnohé moderné nástroje pracujúce s umelou inteligenciou.

Apple týmto krokom opäť posúva hranice technológií a prináša ešte osobnejší a efektívnejší zážitok pre svojich používateľov. Už teraz sa veľmi tešíme na to, keď si túto novinku budeme môcť vyskúšať v praxi.

Siri je po novom inteligentnejšia 

Screenshot

Centrom Apple Intelligence je Siri, ktorá je teraz prirodzenejšia, kontextovo relevantnejšia a osobnejšia. Siri umožňuje robiť opravy v reálnom čase a udržiava kontext rozhovoru.

Novinkou je aj schopnosť rozpoznávať obsah na obrazovke, takže ak ju požiadate o niečo súvisiace s aplikáciou, bude presne vedieť, o čom hovoríte. Siri sa bude postupne zdokonaľovať a rozširovať svoje schopnosti v rôznych aplikáciách.

V Apple zariadeniach nájdete ChatGPT

Screenshot

Apple dnes oznámil spojenie s AI ChatGPT. Siri bude môcť priamo využívať ChatGPT na poskytovanie lepších odpovedí v relevantných situáciách.

Siri bude analyzovať otázky a v prípade potreby ich odporučí na spracovanie ChatGPT, pričom si vyžiada povolenie od používateľa. Otázky sa môžu týkať textov, dokumentov, fotografií, PDF súborov a ďalších formátov.

Siri bude využívať GPT-4o bez potreby vytvárania účtu a žiadne požiadavky nebudú zaznamenávané. Predplatitelia ChatGPT budú môcť využívať aj platené funkcie priamo v rámci Siri.

Táto novinka prináša používateľom Apple zariadení ešte pokročilejšie a presnejšie odpovede na ich otázky.

Apple Intelligence kompatibilita

Screenshot

Nová Apple Intelligence bude dostupná na všetkých počítačoch Mac s ARM procesorom Apple Sillicon. Užijete si ju tak na čipe M1, M2, M3 aj M4. Rovnako bude dostupná aj pre iPhone, no podmienkou bude procesor A17 Pro, ktorý sa nachádza len v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Prečítajte si tiež  AppleParts.cz je originálním poskytovatelem komplexních služeb v rámci Applu

Galéria Apple Intelligence

Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot
Screenshot

Článok budeme aktualizovať… 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -