Apple je najväčším výrobcom bezdrôtových slúchadiel

Ani pandémia koronavírusu neskomplikovala predaj bezdrôtových slúchadiel. Práve naopak. Medziročný rast celého segmentu sa pohyboval na úrovni 90% a zákazníkom sa odoslalo približne 300 miliónov kusov zariadení po celom svete. Samozrejme, spoločnosť Apple bola v obrovskom náskoku pred ostatnými.

O tieto dáta sa postarala analytická spoločnosť Strategy Analytics vo svojej poslednej správe určenej pre investorov. Podľa jej zistení tvoria slúchadlá AirPods takmer polovicu celého trhu, čo je vzhľadom na silnú konkurenciu skoro neuveriteľné.

- Reklama -

Tak ako sme vás nedávno informovali v našom článku, podiel sa postupne zmenšuje, no predaje a počty vyrobených kusov stále rastú. Apple teda na AirPods zarába viac, čomu dopomohlo aj predstavenie modelu Pro (2019) a modelu Max (2020).

Analytici sa domnievajú, že aj rok 2021 bude v tomto odvetví veľmi silný a najrýchlejšie rastúcou konkurenciou pre Apple majú byť spoločnosti Xiaomi, Samsung a Huawei. Tie ponúkajú predovšetkým lacnejšie alternatívy, pre menej náročnú klientelu.

V súčasnosti vlastní každý desiaty človek na zemi nejaké bezdrôtové slúchadlá, čo predstavuje významný priestor na ďalšie šírenie týchto produktov. Apple v roku 2021 začne s predajom AirPods 3 a tak isto by malo mierne vylepšiť aj AirPods Pro. Aké bezdrôtové slúchadlá vlastníte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJstrategyanalytics
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.