AirPods Pro prišli iba v roku 2019

Ešte predtým, než si popíšeme všetky očakávané novinky, bolo by dobré, keby sme si uviedli zopár faktov. V prvom rade, AirPods Pro (ktoré sme recenzovali v tomto článku) sú v predaji len niečo vyše roka. To znamená, že Apple nemá potrebu výrazne meniť hardvér alebo dizajn, nakoľko zďaleka nedosiahli celý životný cyklus.

Pokiaľ sa pozrieme na štandardné AirPods, tie prišli v roku 2016, a na začiatku roka 2019 dostali menší upgrade, ktorý sa týkal hlavne bezdrôtového nabíjacieho puzdra. Ináč sú funkciami aj schopnosťami takmer rovnaké ako prvá verzia. Čo nám z toho plynie?

- Reklama -

Informácie o príprave AirPods Pro druhej generácie sú mimoriadne rozšírené a v zásade im dôverujeme. Na druhej strane, novinku očakávame až koncom roka 2021, kedy bude mať pôvodná verzia 2 roky. Tak isto sa netešíme na žiadne zázraky, nakoľko sú skrátka nepravdepodobné.

Očakávané zmeny

V súčasnosti to vyzerá na minimálne, alebo žiadne korekcie v oblasti dizajnu a hardvéru samotných slúchadiel. Funkciami, kvalitou prehrávania a tak isto vzhľadom budú totožné, ako aktuálny model. Jemne sa však vylepší nabíjacie puzdro.

Apple v porovnaní so štandardnými AirPods zmenilo systém, a krabička sa už neotvára na výšku ale na šírku. Niekomu toto riešenie nepríde kompaktné, a preto Apple zúži celý box, pričom zachová rovnaké parametre v oblasti výdrže batérie.

Takisto môže dôjsť k vylepšeniu, kedy AirPods Pro začnú podporovať napríklad reverzné nabíjanie. Hovorí sa, že túto funkciu časom odomkne aj iPhone 12. Nechajme sa prekvapiť.

Recenzia AirPods Pro

Ak očakávate úplne nové AirPods Pro, do kalendára by ste si mali zapísať rok 2023 až 2024. Celkový životný cyklus jedného modelu je odhadom 4-5 rokov, čo sa potvrdí v najbližšom období, kedy sa dočkáme „skutočnej“ druhej generácie základných AirPods (teraz nemyslime model Pro) s novým dizajnom a funkciami. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.