3Takto Apple sherlockoval množstvo známych softvérových / hardvérových produktov 

Apple Night Shift
Zdroj: Reddit

f.lux bola svojho času prelomová aplikácia, ktorá automaticky upravovala farebné tóny obrazovky podľa dennej doby. Pomáhala tak používateľom jednoduchšie zaspať po tom, čo sa niekoľko hodín pozerali do displeja. Tón obrazovky totiž nebol modrý tak, ako na dennom svetle, ale skôr žltý (prispôsoboval sa okolitým podmienkam).

A hoci išlo o perfektný softvér, Apple jedného dňa predstavil Night Shift, ktorý robí to isté – a f.lux takmer upadol do zabudnutia.

Samozrejme, že to nie je zďaleka všetko. Stačí si spomenúť na spoločnosť Tile, ktorá roky dominovala v oblasti Bluetooth trackerov. No keď Apple predstavil AirTagy s hlbšou integráciou do ekosystému iOS, používatelia nemali dôvod siahnuť po iných riešeniach. Išlo pri tom o tú istú technológiu s rozdielom, že bola lepšie prispôsobená pre iPhone, pretože ju vyvinul priamo Apple.

Precision Finding UWB AirTag
Zdroj: Apple / Unsplash / Onur Binay

No a do tretice si môžeme spomenúť na aplikáciu Mobicip. Tá bola svojho času pokročilým nástrojom rodičovskej kontroly, ktorý využívalo obrovské množstvo ľudí po celom svete, aby mali pod palcom to, čo a ako dlho robia ich deti na mobilných zariadeniach.

Prečítajte si tiež  Výrobca puzdier omylom prezradil, ako bude vyzerať iPad Pro 2021

Jedného dňa si však v Apple niekto povedal, že by bolo takúto aplikáciu dobré integrovať aj priamo do operačného systému iOS a tak vznikol Čas strávený pri obrazovke. O Mobicip zrazu nikto ani nezakopol. 

V každom prípade išlo o produkt, ktorý Apple nevyvinul ako prvý, ale ponúkol ho neskôr – v natívnej forme, bez potreby inštalácie navyše. A to je pre bežného používateľa vždy výhodnejšie, ako si sťahovať alebo kupovať aplikáciu od externého vývojára. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane >>>