Emoji sú v dnešnej dobe extrémne populárny prvok každej komunikácie. Niet divu, že sa na ne jednotlivé spoločnosti tak moc sústredia. Dá sa tu ale posunúť ešte ďalej. Apple je prvá spoločnosť s týmto systémom EMOJI na svete. Všimli ste si zmenu?

Apple je prvá spoločnosť s týmto systémom EMOJI na svete!

Téma pohlavia je dnes vo svete veľmi populárna. Nie len svetové média ale aj spoločnosti chcú byť v tomto smere absolútne neutrálne. Ľudí sa dotýkajú rôzne veci. Apple si to uvedomuje a pri svojej Emoji klávesnici nechalo inžinierov posedieť asi ešte trochu dlhšie. Výsledok je celkom zaujímavý a pravdepodobne ste si ho ani nevšimli. Prichádza s aktualizáciou operačného systému iOS 13.2. Tá nám prináša až 398 nových Emoji znakov naprieč iPhonom, Macom, iPadom či hodinkami Apple Watch.

- Reklama -

Samotné ikonky boli získavané zo štandardov Emoji 12.0 a Emoji 12.1. Tu by sme sa radi pozastavili, nakoľko spoločnosť Apple je vôbec prvá na svete, ktorá začala využívať štandard Emoji 12.1 okamžite od svojho uvedenia. Táto verzia ikoniek sa snažila zakomponovať ešte väčšiu neutralitu a zrejme sa to podarilo. V iOS 13.2 máte zaujímavú možnosť, ktorú si môžete hneď aj vyskúšať. Stačí ak si vezmete do ruky svoj iPhone a vyberiete akúkoľvek aplikáciu, do ktorej sa dá písať.

Teraz si len prepnite klávesnicu na Emoji a nájdite ikonky, v ktorých sú páry. Po podržaní prstu na jednotlivých ikonkách máte na výber presnú farbu pleti pre obe “osoby”, ktoré sa v týchto ikonkách nachádzajú. Samozrejme, že sú k dispozícii páry heterosexuálne ale aj homosexuálne. To isté platí aj pri iných Emoji ikonkách. Môžme dokonca očakávať, že podobným smerom sa budú uberať aj iné svetové firmy. Je len otázkou času kým sa tak stane. Apple si ale môže povedať, že bolo absolútne prvé vďaka čomu získalo aj ocenenia od komunity LGBTQ.

Emoji sú úplne neutrálne, páčia sa vám? – svetapple.sk

- Reklama -
ZDROJidropnews.com
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here