Hoci spoločnosť Apple minulý týždeň oznámila zmeny v systéme AirTagov, ktoré pravdepodobne pomôžu obmedziť nežiaduce sledovanie cudzích osôb, úradníci si začínajú všímať sťažnosti zo strany občanov.

Prečítajte si tiež  Test: Výdrž batérie v AirTagu je impozanzná. Takto sa jej stav zmenil po 9 mesiacoch používania!

Newyorská generálna prokurátorka Letitia Jamesová preto dnes rozoslala upozornenie pre spotrebiteľov s „bezpečnostnými odporúčaniami“ na ochranu Newyorčanov pred AirTagmi. Téme sa venoval portál Macrumors.

„V celej krajine sa zariadenia Apple AirTag zneužívajú na sledovanie ľudí a ich vecí s cieľom spôsobiť škodu. Sledovanie ľudí bez ich vedomia alebo súhlasu je závažný trestný čin a môj úrad ho nebude tolerovať. Vyzývam všetkých Newyorčanov, aby venovali zvýšenú pozornosť svojim veciam a riadili sa radami, ktoré poskytuje môj úrad, aby zostali v bezpečí. Bezpečnosť Newyorčanov je mojou najvyššou prioritou a môj úrad bude naďalej robiť všetko, čo je v jeho silách, aby ich ochránil.“

Upozornenie obsahuje aj malý odsek, v ktorom sa uvádza, že nie všetky sledovacie prívesky od Apple sú škodlivé, pretože používatelia ich niekedy jednoducho stratia so svojimi kľúčmi, peňaženkou, kabelkou a podobne.

Ak nájdete cudzí AirTag medzi svojimi vecami, okamžite to nahláste 

Newyorčania, ktorí nájdu vo svojich veciach zastrčený cudzí AirTag sú vyzývaní, aby okamžite kontaktovali Úrad generálneho prokurátora podaním sťažnosti na Úrade pre internet a technológie OAG. Ak sa v takejto situácii ocitnete pre zmenu na Slovensku, určite skúste kontaktovať alebo rovno zájsť na políciu.

Používanie sledovacích zariadení na báze GPS a Bluetooth na účely prenasledovania nie je novinkou, no po predstavení AirTagov sa táto téma opäť dostala do popredia. A keďže je toto drobné zariadenie celkom dobre dostupné, nebudeme si klamať, že sa vo veľa prípadoch zneužíva na nekalé účely.

Spoločnosť Apple ale reaguje a takisto vytvára zabezpečenie, ktoré má zabrániť tomu, aby AirTagy prenasledovali cudzích ľudí. Pomôcť majú prepracované upozorňovacie signály, ktoré sú prítomné vo forme notifikácie alebo silného zvuku.

Prečítajte si tiež  Na Ebay sa dá kúpiť upravený AirTag, ktorý je určený na tajné sledovanie osôb!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -