Ak radi používate klávesnicu, na ktorej sú “smajlíky” alebo dnes už “Emoji ikonky” máte sa na čo tešiť. Tak ako každý rok, už o pár mesiacov príde niekoľko desiatok ikoniek v rôznych variaciách. Týchto 59 Emoji ikoniek pribudne v iOS 13.2.

Týchto 59 Emoji ikoniek pribudne v iOS 13.2.

Apple vydalo celkom druhú beta verziu iOS 13.2. Tá nám prezradila o čosi viac ako sme sami očakávali. Jednak to bol možná deaktivácia odpočúvania cez Siri. No a teraz sa dozvedáme o úplne nových Emoji ikonkách, ktoré nás budú tešiť pri písaní akejkoľvek správy. Pokiaľ by sme ich mali zrátať, dokopy ich pribudlo 59. To však už dnes nie je finálne číslo. Z tohto údaju môžeme vypočítať až 75 variant ikoniek po tom ako zrátame všetky variácie pohlaví. Ak by sme šli ale do extrému a vyrátali aj možnosti pri zmene farby kože, dokopy by bolo Emoji ikoniek až 230. To už je veru slušná porcia.

Nové ikonky

Pokiaľ si predstavíte číslo 59 (počet ikoniek), vyzerá to celkom sľubne. Sklamanie vždy príde až keď ich vidíme všetky pokope a zistíme, že to zas tak veľa nie je. Každopádne. Na výber sú úplne nové možnosti, ktoré tu pred tým neboli. Zo zvieracej ríše pribudol napríklad orangutan, skunk, vodiace psi či plameniak. Apple sa v nových Emoji ikonách dosť venoval aj ľuďom s postihnutím. Nájdeme tu napríklad ikonku nasluchávatka, robotickej ruky/nohy, ikonku, ktorá symbolizuje posunkovú reč, vozíčkara či pána/pani s vodiacou palicou. Z ďalších zaujímavých Emoji ikoniek môžeme vidieť napríklad wafle, cesnak, cibuľu, jablkový džús, sekeru, potápačské okuliare, žiletku či kocku ľadu.

To kedy sa ich dočkáme v update zatiaľ nevieme. Momentálne máme iOS 13.1, takže iOS 13.2, ktorý s ikonkami príde nie je tak ďaleko. Reálne to ale ešte môže trvať niekoľko týždňov. Náš odhad je ale taký, že firma vyda update iOS 13.2 koncom tohto mesiaca. Pravdepodobne momentálne pracuje na tom aby napravila rôzne chyby systému, ktoré sa tu ešte vyskytujú a niekoho strašia.

Týchto 59 Emoji ikoniek pribudne v iOS 13.2. Dočkáme sa ich čoskoro. - svetapple.sk
Týchto 59 Emoji ikoniek pribudne v iOS 13.2. Dočkáme sa ich čoskoro. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here