Správy o nadobúdaní Beats sa šírili po internete už zopár dní. Dnes už vieme, že gigant z Coupertina uzatvoril obchod so spoločnosťou za neuveriteľných 3,2 miliardy USD a tým Apple spravil najväčší obchod vo svojej histórii. Zároveň sa rapper Dr.Dre, spoluzakladateľ firmy BEATS Audio, stal najbohatším rapperom na svete. Táto správa sa objavila na videu ktoré nakrútil Tyrese Gibson spolu s Dr.Dre a zavesil na sociálnu sieť Facebook.

Beats audio je firma zaoberajúca sa vysokokvalitnými slúchadlami a reproduktormi. Spoločnosť bola založená v roku 2008 rapperom Dr.Dre a hudobným producentom Jimmym Iovinom. Beats v roku 2011 odkúpila Taiwanská spoločnosť HTC za 300 miliónov USD a mala v nej 50,1 percentný podiel. Len o rok neskôr však HTC spätne odpredalo polovicu svojho podielu pôvodným vlastníkom, ako reakciu na výrazný pokles tržieb a ziskov. Onedlho však Beats odkúpil aj zvyšný štvrtinový podiel a tak sa Beats stal opäť jediným vlastníkom.

- Reklama -

 

dre-tyrese-beats-618x400

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.