Už niekoľko mesiacov sa špekuluje nad tým, že jablková spoločnosť začne predávať nový prívesok. Ten by nám mohol pomôcť určiť polohu vecí, ktoré často strácame. Už dávnejšie sme mohli vidieť ikonky toho produktu v operačnom systéme. Dnes, vďaka iOS 13.2 vieme ako sa bude volať sledovací prívesok od Apple.

Vďaka iOS 13.2 vieme ako sa bude volať sledovací prívesok od Apple.

Už pred predstavením nových iPhonov bolo jasné, že Apple pracuje na tom aby rozšíril svoje portfólio produktov. Pribudnúť malo aj akési sledovacie zariadenie, ktoré by sme si pripli buď na klúče alebo ho vložili do peňaženky. Vždy, keď by sme ich stratili, cez telefón by sme ich jednoducho našli. Podobné technológie už samozrejme existujú ale nevyrába ich Apple. Po novom by sa však tak malo stať. Napovedajú tomu aj ikony, ktoré sa nachádzali ešte v beta verzii operačného systému iOS 13.

No a hoci sme sa zatiaľ fyzického produktu nedočkali, iOS 13.2 nám predsa len prezradil viac ako sme očakávali. Vďaka veľkej aktualizácii vieme napríklad to ako sa bude toto zariadenie volať. Firma ho tu označuje ako “AirTags” a v konkrétnej zložke súborov potom “AirTag”. Aktualizácia tiež odkrýva ďalšiu frázu spojenú s týmto zariadením. Je ňou “Battery Swap”. Vzhľadom na kompaktné rozmery sledovacieho zariadenia môžeme predpokladať, že tu nebude vstavaný akumulátor ale batériu si budeme meniť sami.

Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude ultra-presné. Pomôže špeciálna technológia... - svetapple.sk

Celá technológia bude fungovať na princípe Bluetooth a tiež pomocou ultraširokopásmového U1 čipu, ktorý zabezpečí jeho ešte presnejšiu lokalizáciu. Dizajn by mal byť jednoduchý a pravdepodobne okrúhleho tvaru. Bližšie detaily ale nepoznáme. Dátum vydania tejto technológie je tiež veľmi otázny. Pôvodne sme očakávali konferenciu koncom tohto alebo začiatkom budúceho mesiaca.

Tým, že ale Apple predstavilo AirPods Pro je asi jasné, že sa nič podobné diať nebude. Znamená to, že sledovacie zariadenie AirTag Apple predstaví buď podobným spôsobom (mimo konferencie) alebo s ním počká až na začiatok budúceho roka. My sme ale zástancami faktu, že to bude ešte v 2019. Tešíte sa na nový produkt? Bude užitočný alebo je to podľa vás hlúposť?

Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude ultra-presné. Pomôže špeciálna technológia... - svetapple.sk
Nové sledovacie zariadenie Tile od Applu bude ultra-presné. Pomôže špeciálna technológia… – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here