Neprešlo veľa času od chvíle, čo sme vás informovali o akvizícii NextVR za 100 miliónov amerických dolárov. Teraz sme sa dozvedeli, že cupertinský gigant zakúpil ďalšiu firmu. Konkrétne ide o Ontario Inductiv. Cieľom je zlepšenie hlasového asistenta Siri.

Apple kúpilo novú firmu za účelom zlepšenia Siri.

Aj napriek tomu, že spoločnosť nakupuje menšie firmy „potajomky“, informácie vždy vyplávajú na povrch. Tentokrát to nebolo ináč a aj keď Apple nevydalo žiadne oficiálne vyhlásenie, neskôr muselo akvizíciu potvrdiť. Jej predmetom bolo Ontario Inductiv. Táto spoločnosť vytvorila technológiu, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie automatizovať identifikáciu a opravu chýb v dátach. Cupertinský gigant chce tieto poznatky využiť pri zdokonaľovaní hlasového asistenta Siri.

Strojové učenie je oblasť, kde Apple dlhodobo investuje. Nehovoríme len o vývoji ale aj o nákupoch iných menších spoločností. Za posledné roky pod jeho krídla spadli firmy ako: Voysis, Xnor.ai, Turi, Perceptio, Tuplejump a mnoho ďalších. Umelá inteligencia je v prípade hlasového asistenta doslova kľúčová. Pokiaľ má byť Siri čo „najľudskejšia“, musí sa rok čo rok v tejto oblasti zdokonaľovať.

Oficiálne stanovisko znie „Apple občas nakupuje menšie technologické spoločnosti a vo všeobecnosti nehovoríme o našich zámeroch či plánoch. Nakoľko sme sa nedozvedeli žiadne ďalšie informácie, nedokážeme presne povedať, aká bola suma za Ontario Inductiv. Bežne sa však ceny menších technologických spoločností pohybujú na úrovni niekoľkých miliónov dolárov. Nepredpokladáme, že by to bolo v tomto prípade ináč. Pokiaľ sa objavia ďalšie zaujímavé správy, budeme vás o nich samozrejme informovať.

Apple narúšalo súkromie svojich zákazníkov. Cez Siri mohli odpočúvať viac ako si myslíte. - svetapple.sk
Apple kúpilo novú firmu za účelom zlepšenia Siri.
Prečítajte si tiež  Aká bude inteligentná domácnosť budúcnosti s Apple?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.