Len nedávno sme písali o tom, že Apple zvažuje nákup spoločnosti NextVR, ktorá sa zaoberá rozšírenou realitou. Včerajším dňom sa všetky dohady naplnili a Apple skutočne firmu kúpilo. Naznačuje nám to, akým smerom sa chce v blízkej budúcnosti uberať.

Apple kúpilo spoločnosť NextVR za 100 miliónov dolárov

Tí, čo neveria budúcnosti s inteligentnými okuliarmi a headsetom od spoločnosti Apple by mali v tejto chvíli zbystriť pozornosť. Jablková spoločnosť totiž zaplatila 100 miliónov dolárov za menšiu firmu NextVR, ktorá sa presne tomuto priemyslu už niekoľko rokov venuje.

- Reklama -

Okrem know how získa aj množstvo patentov, ktoré môže zúžitkovať pri tvorbe nových produktov alebo služieb. Internetové stránky spoločnosti NextVR zo dňa na deň zmizli a objavila sa na nich iba informácia, ako spoločnosť naberá nový smer.

Nakoľko je akvizícia ešte veľmi čerstvá, nemáme skoro žiadne informácie, čo s touto firmou vlastne bude. Doteraz sa zaoberala zakomponovaním rozšírenej/ virtuálnej reality do oblasti športu, hudby a zábavy. Používateľom na to stačili VR súpravy od Sony PlayStation, HTC, Oculus, Google, Microsoft a tak ďalej. Cupertinský gigant pripravuje svoj vlastný hardvér v tejto oblasti už na rok 2021-2022. Najprv by sme sa mali dočkať inteligentných okuliarov a potom inteligentného headsetu.

Virtuálna/ rozšírená realita bude naša budúcnosť a v Cupertine tomu silno veria. Stačí sa pozrieť na posledné kroky jablkovej spoločnosti v tejto oblasti. Do iOS bol už pred rokmi zaradený AR KIT a iPad Pro 2020 dostal špeciálny LiDAR skener. Veľmi sa tešíme na to ako bude vyzerať budúcnosť. Multimediálna zábava naberie už v dohľadnej dobe úplne iný význam.

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Apple kúpilo spoločnosť NextVR za 100 miliónov dolárov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -