Len nedávno sme písali o tom, že Apple zvažuje nákup spoločnosti NextVR, ktorá sa zaoberá rozšírenou realitou. Včerajším dňom sa všetky dohady naplnili a Apple skutočne firmu kúpilo. Naznačuje nám to, akým smerom sa chce v blízkej budúcnosti uberať.

Apple kúpilo spoločnosť NextVR za 100 miliónov dolárov

Tí, čo neveria budúcnosti s inteligentnými okuliarmi a headsetom od spoločnosti Apple by mali v tejto chvíli zbystriť pozornosť. Jablková spoločnosť totiž zaplatila 100 miliónov dolárov za menšiu firmu NextVR, ktorá sa presne tomuto priemyslu už niekoľko rokov venuje.

Okrem know how získa aj množstvo patentov, ktoré môže zúžitkovať pri tvorbe nových produktov alebo služieb. Internetové stránky spoločnosti NextVR zo dňa na deň zmizli a objavila sa na nich iba informácia, ako spoločnosť naberá nový smer.

Nakoľko je akvizícia ešte veľmi čerstvá, nemáme skoro žiadne informácie, čo s touto firmou vlastne bude. Doteraz sa zaoberala zakomponovaním rozšírenej/ virtuálnej reality do oblasti športu, hudby a zábavy. Používateľom na to stačili VR súpravy od Sony PlayStation, HTC, Oculus, Google, Microsoft a tak ďalej. Cupertinský gigant pripravuje svoj vlastný hardvér v tejto oblasti už na rok 2021-2022. Najprv by sme sa mali dočkať inteligentných okuliarov a potom inteligentného headsetu.

Virtuálna/ rozšírená realita bude naša budúcnosť a v Cupertine tomu silno veria. Stačí sa pozrieť na posledné kroky jablkovej spoločnosti v tejto oblasti. Do iOS bol už pred rokmi zaradený AR KIT a iPad Pro 2020 dostal špeciálny LiDAR skener. Veľmi sa tešíme na to ako bude vyzerať budúcnosť. Multimediálna zábava naberie už v dohľadnej dobe úplne iný význam.

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Apple kúpilo spoločnosť NextVR za 100 miliónov dolárov.
Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro príde v roku 2020. Inteligentné okuliare až v roku 2023. Tak znie predpoveď od Bloomberg.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -