V Cupertine sa neustále snažia nejakým spôsobom motivovať zamestnancov, aby plnili rôzne športové aktivity (pomocou Apple Watch) a za odmenu dostávajú jedinečné darčeky. Tento rok je ale trochu iný. Firma v Číne zamestnáva tisíce ľudí, ktorí momentálne ani nemôžu pracovať. Dôvodom je koronavírus, pre ktorý sa aktuálna výzva odkladá!

Apple kvôli koronavírusu odložilo výzvu pre Apple Watch.

Koronavírus je globálny problém, ktorý samozrejme zasiahol aj jablkovú spoločnosť. V pobočkách, kanceláriách a tiež kontaktných centrách aktuálne zamestnáva viac ako 10 000 ľudí. Nikto však kvôli epidémii do 9. februára nepracuje aby sa nenakazil.

- Reklama -

Tento rok už bola zverejnená výzva, ktorá má motivovať zamestnancov k tomu, aby plnili krúžky vrámci aktivity na hodinkách Apple Watch. Akonáhle sa to niekomu podarí každý deň, počas celého februára, dostane zaujímavé darčeky. Viac sme o tom písali v tomto článku.

Ako sa však ukazuje, kompetentní evidentne prehodnotili, že to nie je voči Číne a tamojším zamestnancom úplne fér a celú výzvu odložili. Zamestnanci po celom svete cez víkend obdržali e-mail, v ktorom sú informovaní o spomínanom odložení výzvy.

Apple zverejnilo pre svojich zamestnancov novú výzvu cez Apple Watch.
Apple zverejnilo pre svojich zamestnancov novú výzvu cez Apple Watch.

Uvádza sa v ňom okrem iného aj to, že niektorí členovia tímu sa jej jednoducho nemôžu zúčastniť. Je to veľmi pekné gesto, ktorým sa v Apple snažia upozorniť na problémy epidémie koronavírusu a tiež na to, že časť firmy je skutočne v potencionálnom ohrození života.

Okrem iného je to aj dobrý krok pre tých, ktorí boli ochotní pre výzvu v Číne začať napĺňať jednotlivé kruhy napríklad v posilovni, na verejnom priestranstve a podobne, čím by sa viac mohli obklopovať nebezpečným vírusom viac, ako je potrebné. Všetko len kvôli „hlúpym“ darčekom.

Uvidíme, ako sa bude celá táto situácia vyvíjať naďalej a kedy Apple výzvu obnoví. Môže sa pokojne stať, že ju kompletne celú presunie napríklad o mesiac neskôr. Taktiež nie je dodnes isté, či firma skutočne pustí do práce všetkých svojich zamestnancov už 9. februára. Pokiaľ si to bude situácia vyžadovať, uzatvorenie môže pokračovať ďalej. Nech teda v Cupertine sami usúdia, čo je v tomto prípade správne…

Apple zverejnilo pre svojich zamestnancov novú výzvu cez Apple Watch.
Apple zverejnilo pre svojich zamestnancov novú výzvu cez Apple Watch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.