Ako vieme, Apple ale aj množstvo ďalších popredných hráčov na poli technológií neustále prichádza s novinkami v rámci patentov. Niektoré sa síce nikdy nedočkajú spracovania ani využitia v určitom zariadení. Nový patent zo strany Apple však poukazuje na veľmi zaujímavú vychytávku. Obrazovky MacBookov Pro sa v budúcnosti možno budú vedieť automaticky nakloniť do najlepšieho pozorovacieho uhla.

Spoločnosť Apple je známa tým, že v každom Apple Store venuje veľkú pozornosť tomu, pod akým uhlom sú obrazovky MacBookov a ostatných zariadení naklonené. Sú umiestnené presne v takom uhle, aby ich kupujúci automaticky otvorili viac, čím sa automaticky začne interakcia so zariadením a šanca, že si kupujúci vytvorí vzťah so zariadením stúpa.

- Reklama -

Možno sa vám tento proces zdá vtipný, no je to naozaj tak. Určite si pamätáte na svoj prvý Mac a aký vzťah ste si k zariadeniu vytvorili. Apple to má jednoducho premakané…

Automatický náklon obrazovky? Možno už čoskoro

Princíp patentu je na vysvetlenie veľmi jednoduchý. Keď sedíte pred MacBookom a neotvoríte obrazovku do správnej polohy, obrazovka by mohla zistiť kedy ste v ergonomicky vhodnom uhle. Ak v ňom nie ste, počítač môže obrazovku automaticky nakloniť tak, aby vám uhol lepšie vyhovoval.

MacBook patent

„Systém spracovania úchytky pre náklon obrazovky môže byť nakonfigurovaný tak, aby určil cieľovú polohu zobrazovacej časti,“ píše Apple v patentovej prihláške. Tu sa však vynára problém, ktorý určite čakáte aj vy. Každému z nás môže vyhovovať náklon obrazovky v inej polohe a preto sa nie je možné odvolávať na jednotný štandard.

Vhodným prepracovaním by mohlo byť nastavenie polohy tak, ako vám vyhovuje zo subjektívneho hľadiska. Predstavte si, že si polohu obrazovky MacBooku navolíte podľa vlastných preferencií na niekoľko módov, ktoré následne prepínate.

Podľa prihlášky je patent viazaný na MacBook Pro, takže ak sa funkcie niekedy vôbec dočkáme, mala by sa týkať iba high-endových modelov. Čo vravíte na túto možnosť vy? uvítali by ste podobnú vychytávku alebo to považujete za zbytočnosť? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -