Apple a skladacie displeje

Určite budete súhlasiť s tvrdením, že skladacie displeje ešte nie sú dobre vyladené. Aj keď sa už dajú zakúpiť v podaní viacerých výrobcov, trápia ich rôzne „choroby“ a tak isto nízka odolnosť. Apple pracuje na svojom vlastnom riešení, ktoré bude od tohto odbremenené. Teraz sa začalo zaujímať o možnosti výroby.

Podľa najnovších informácií odoslala technologická spoločnosť niekoľko kusov skladacích iPhonov, ku svojmu hlavnému dodávateľovi, spoločnosti Foxconn v Číne. Jedná sa o rôzne prototypy, ktoré by už o pár rokov mohli byť realitou.

Predstavenie skladacieho iPhonu neočakávame v priebehu najbližších mesiacov. V kuloároch sa šepká až o septembri 2022. Nechajme sa prekvapiť.

Úniky nám viackrát naznačili, že Apple operuje s technológiou OLED a Micro-LED. Stále však nie je jasné, pre ktorú z nich sa na konci dňa rozhodne. Každá môže ovplyvniť náročnosť montáže celého iPhonu. Samotný panel dodá s vysokou pravdepodobnosťou spoločnosť Samsung.

Jon Prosser (pravdepodobnosť 82,4%) sa už dávnejšie vyjadril, že aktuálne prototypy využívajú zaoblené rámy (podobne ako iPhone 11) z nerezovej ocele. To sa však v priebehu dvoch rokov môže zmeniť.

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o skladacích displejoch. Majú z vášho pohľadu miesto v ponuke spoločnosti Apple, alebo sú zbytočné?

Prečítajte si tiež  Obrazovka iPadu mini 6 čelí ďalším problémom. Pozrite si video
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.