Výrobný závod spoločnosti Foxconn (najväčší dodávateľ Apple) v indickom Chennai bol nútený zastaviť prevádzku po výskyte viacerých prípadov otravy jedlom a niekoľkých protestoch zamestnancov. Teraz sa opätovné otvorenie znova odložilo kvôli zlým životným podmienkam.

Spomínaná továreň bola zatvorená celý týždeň (kvôli spomínanej otrave jedlom) a očakáva sa, že tento stav bude trvať ešte minimálne tri a viac dní! Úradníci totiž našli niekoľko pochybení.

V závode pracovalo približne 17 000 ľudí a do štandardnej prevádzky mal nabehnúť už v pondelok. Ako ale uvádza agentúra Reuters, do práce sa v tento deň vrátilo asi iba 1 000 ľudí, pričom zvyšok je stále mimo…

Tamojšia vláda skontrolovala ubytovne pre pracovníkov v blízkosti továrne. Podľa anonymného úradníka oboznámeného so záležitosťou sa Foxconn a jeho jedenásť dodávateľov stretli s vládnymi úradníkmi, ktorí mu nariadili, aby preskúmal vybavenie slúžiace na napájanie a úschovu stravy plus vody.

Riaditeľstvo pre priemyselnú bezpečnosť a ochranu zdravia tiež navrhlo vybaviť ubytovňu „rekreačnými zariadeniami“, v ktorých by sa nachádzal napríklad televízor, knižnica alebo herná miestnosť.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Foxconn prisľúbil zlepšenie životných podmienok pre zamestnancov 

Tim Cook v továrni Foxconn! - svetapple.skSpoločnosť Foxconn ubezpečila úradníkov, že pred obnovením výroby na plný výkon bude postupne modernizovať obytné priestory pre pracovníkov. Štátnym byrokratom priznala, že po uplynulých problémoch rozbehla výrobu príliš rýchlo – čo bola chyba.

Ešte minulý týždeň sa pritom v továrni konali protesty po tom, čo sa viac ako 250 zamestnancov muselo liečiť z otravy jedlom. Polícia v sobotu zadržala približne 70 protestujúcich žien ale neskôr ich prepustila. Okrem toho polícia zatkla niektorých z 22 zúčastnených protestujúcich mužov.

Ide o druhý veľký problém v indických dodávateľských závodoch spoločnosti Apple za uplynulý rok. V decembri minulého roka sa v závode Wistron, ktorý vyrába iPhony, vzbúrilo približne 2 000 zamestnancov a zničilo majetok v hodnote cca 60 miliónov dolárov.

Nepokoje vyvolalo to, že pracovníci nedostávali mzdu, ktorú im sľúbili pri nástupe. Spoločnosť Apple udelila spoločnosti Wistron podmienku po tom, čo celú situáciu prešetrila.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple možno prinesie P2P zdieľanie!

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.