Spoločnosť Apple chce evidentne rozšíriť svoje služby aj na iné platformy. Medzi ne patrí napríklad infotainment v automobiloch. Novinkou má byť Apple Music ako natívna aplikácia v autách. Prvé sa už pripravuje.

Apple Music ako natívna aplikácia v autách. Prvé sa už pripravuje.

Apple Music momentálne funguje tak, že vezmeme do ruky náš iPhone, iPad, MacBook alebo hodinky Apple Watch a na tomto zariadení si spustíme hudbu, ktorú chceme počúvať. Dokonca môže služba fungovať aj na konkurenčnej platforme Andorid, to je ale zatiaľ asi všetko. Nie na dlho. Novinkou budú automobily, ktoré by mali mať v budúcnosti Apple Music predinštalovanú ako natívnu aplikáciu. Jediné čo bude potrebné, je nutnosť prihlásiť sa do služby pomocou Apple ID, v ktorom ju máte predplatenú.

Jedno takéto vozidlo sa už dokonca teraz pripravuje. Problémom môže byť to, že to nebude len tak hocijaké vozidlo. Konkrétne sa jedná a čoskoro predstavené Porsche Taycan EV, ktoré určite nebude dostupné pre bežných ľudí a tak bude môcť túto službu využívať len pár šťastlivcov.

Apple Music ako natívna aplikácia v autách. Prvé sa už pripravuje. - svetapple.sk
Apple Music ako natívna aplikácia v autách. Prvé sa už pripravuje. – svetapple.sk

Na druhú stranu ale netreba zabúdať na jednu dôležitú vec. Práve táto automobilka spadá pod koncern Volkswagen a pokiaľ bude sprístupnený Apple Music pre Nemeckého výrobcu športových vozidiel, je zrejmé, že sa ho rýchlo dočkáme aj v bežných ľudových vozidlách (napríklad v Škode Octavia).

Jednoduchšia kompatibilita

Vďaka pokročilým automobilovým systémom sa váš iPhone nebude musieť samostatne napájať na automobil a ani na internet. Toto všetko urobí auto vďaka čomu ušetríte predovšetkým baterku. Znamená to teda, že pokiaľ si aj napríklad zabudnete telefón doma či v práci a cestujete, nebudete musieť počúvať rádio ale jednoducho si pustíte hudbu priamo v aute, ktoré je pripojené na internet.

Niečo podobné by mohol ponúkať CarPlay. Takéto možnosti sú ale zatiaľ iba vo hviezdach. Pokiaľ by malo vozidlo vlastné pripojenie na internet a tiež mobilnú sieť (teda telefónne číslo), prípadne by vedelo využívať e-sim kartu na vaše číslo mohli by ste ušetriť hodiny batérie na vašich zariadeniach.

Apple Music ako natívna aplikácia v autách. Prvé sa už pripravuje. - svetapple.sk
Apple Music ako natívna aplikácia v autách. Prvé sa už pripravuje. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Ako používať skryté funkcie v Safari pre iPhone?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.