Spoločnosti Apple, Google, Amazon, Meta a IBM sa spoločne zúčastnia stretnutia v Bielom dome, na ktorom sa bude diskutovať o softvérovej bezpečnosti. Dôvodom sú početné kybernetické útoky, ktorým boli Spojené štáty americké vystavované v roku 2021.

Ako uviedla agentúra Reuters vo svojom oficiálnom vyhlásení, avizované stretnutie by sa malo konať dnes a organizovať ho bude Anne Neuberger – poradkyňa Bieleho domu pre národnú a kybernetickú bezpečnosť.

Veľké technologické spoločnosti v USA obdržali od poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jaka Sullivana list, v ktorom vyjadroval svoje obavy z „bezpečnostnej chyby v softvéri s otvoreným zdrojovým kódom s názvom Log4j, ktorý organizácie na celom svete používajú na zaznamenávanie údajov do svojich aplikácií.”

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Firmy hrozbu odvrátili 

Táto zraniteľnosť bola objavená v decembri a v priebehu niekoľkých dní ju všetky veľké spoločnosti dokázali opraviť. V prípade spoločnosti Apple sa softvér Log4j zameriaval na iCloud.

Okrem veľkých technologických spoločností sa na konferencii zúčastnia aj vládne agentúry vrátane ministerstva vnútornej bezpečnosti, ministerstva obrany a ministerstva pre obchod.

Agentúra Reuters uvádza, že kybernetická bezpečnosť bola „hlavnou prioritou Bidenovej administratívy po niekoľkých veľkých kybernetických útokoch v minulom roku“. Aj to je dôvod, prečo je berú v Bielom dome maximálne vážne a nechcú nič podceniť.

Prečítajte si tiež  Čerstvá novinka: Vieme kedy príde HBO Max na Slovensko! Delia nás od neho týždne

Ak sa z tohto stretnutia dozvieme niečo nové alebo ak spoločnosť Apple a ostatní poskytnú vyhlásenie, budeme vás o tom samozrejme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.