Apple opúsťa veľký HomePod

Zahraničný portál TechCrunch zverejnil informáciu v ktorej uvádza, že spoločnosť Apple prestala vyrábať štandardný HomePod, predstavený v roku 2017. Inžinieri sa tak môžu naplno venovať modelu „mini“, o ktorý je veľký záujem.

Ak by sme mali definovať hlavný dôvod neúspechu väčšej verzie, určite by ním bola príliš vysoká cena. HomePod sa skrátka nikdy dobre nepredával a nepomáhali ani rôzne zvýhodnenia či akcie pre zákazníkov. Konkurencia prinášala podobnú kvalitu a technológie za tretinovú cenu.

Len tak pre predstavu, pôvodne bol HomePod uvedený na trh v USA za 349$, pričom jeho cena postupom času klesla na 299$. Ani to však nepomohlo a Apple hľadalo spôsoby, ako sa prebytočných reproduktorov zbaviť (napríklad špeciálnymi ponukami pre zamestnancov a zákazníkov).

HomePod mini je v porovnaní so svojim väčším bračekom výrazne lacnejší. Jeho cena štartuje na úrovni 99$ a taktiež ponúka kvalitný akustický zážitok, elegantný dizajn a hlasovú asistentku Siri. Len tak mimochodom, tento produkt už v redakcii testujeme a tak sa môžete v dohľadnej dobe tešiť na recenziu!

Na záver len doplníme, že spoločnosť Apple ku celej situácii vydala aj vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že štandardný HomePod bude stále dostupný do vypredania zásob. Potom si ho ale z oficiálnej distribúcie nekúpite.

Napíšte nám do komentára, ako ste sa na veľký HomePod pozerali vy a či je pre vás atraktívnejší, ako menšia verzia mini. Za nás bol práve minuloročný model zásahom do čierneho a tak sa ani nečudujeme, že je medzi ľuďmi taký populárny.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -