Apple opúsťa veľký HomePod

Zahraničný portál TechCrunch zverejnil informáciu v ktorej uvádza, že spoločnosť Apple prestala vyrábať štandardný HomePod, predstavený v roku 2017. Inžinieri sa tak môžu naplno venovať modelu “mini”, o ktorý je veľký záujem.

Ak by sme mali definovať hlavný dôvod neúspechu väčšej verzie, určite by ním bola príliš vysoká cena. HomePod sa skrátka nikdy dobre nepredával a nepomáhali ani rôzne zvýhodnenia či akcie pre zákazníkov. Konkurencia prinášala podobnú kvalitu a technológie za tretinovú cenu.

- Reklama -

Len tak pre predstavu, pôvodne bol HomePod uvedený na trh v USA za 349$, pričom jeho cena postupom času klesla na 299$. Ani to však nepomohlo a Apple hľadalo spôsoby, ako sa prebytočných reproduktorov zbaviť (napríklad špeciálnymi ponukami pre zamestnancov a zákazníkov).

HomePod mini je v porovnaní so svojim väčším bračekom výrazne lacnejší. Jeho cena štartuje na úrovni 99$ a taktiež ponúka kvalitný akustický zážitok, elegantný dizajn a hlasovú asistentku Siri. Len tak mimochodom, tento produkt už v redakcii testujeme a tak sa môžete v dohľadnej dobe tešiť na recenziu!

Na záver len doplníme, že spoločnosť Apple ku celej situácii vydala aj vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že štandardný HomePod bude stále dostupný do vypredania zásob. Potom si ho ale z oficiálnej distribúcie nekúpite.

Napíšte nám do komentára, ako ste sa na veľký HomePod pozerali vy a či je pre vás atraktívnejší, ako menšia verzia mini. Za nás bol práve minuloročný model zásahom do čierneho a tak sa ani nečudujeme, že je medzi ľuďmi taký populárny.

- Reklama -

2 KOMENTÁRE

  1. Mam dva velke zapojene ako stereo a ako na hudbu tak v spojeni s Apple TV je to skvele, zvuk je uzasny, za mna jednoznacne vyhrava velka verzia

  2. Pri výrobkoch apple je cena vždy vyššia.Veľký homepod dokonca aj celkom dobre hrá.Preto mám dva na stereo.Mám aj to malé čudo ktoré myslím neurobí nič viac-zvuk žiadna sláva veľkosť nepustí.Je ale spratnejší a lacnejší.Za mňa určite veľký.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here