Pokiaľ sa už tešíte na iOS 15, watchOS 8 či macOS 12, máme pre vás skvelé správy. Apple práve prezradilo, kedy sa bude konať v poradí už 32. konferencia Worldwide Developers Conference (WWDC 2021), na ktorej sa každoročne venuje softvérovým novinkám.

Digitálne podujatie máme podľa oficiálnej tlačovej správy očakávať 7-11. júna, pričom práve 7.6.2021 dôjde ku predstaveniu nových operačných systémov. Pred pandémiou sa táto akcia zvykla uskutočňovať v McEnery Convention Center v San Jose v Kalifornii, avšak v týchto časoch je event bezpečnejšie organizovať online. Koniec koncov, minulý rok to bol rovnaké a vývojári si aj takýto formát pochvaľovali – pretože sa ho mohli zúčastniť z celého sveta.

Akcia bude prebiehať zadarmo pre všetkých vývojárov, čo je zmena z dávnych čias, kedy bola účasť podmienená poplatkom vo výške 1 599$. Apple poskytne účastníkom semináre a laboratória, aby sa dozvedeli viac o nových funkciách či technológiách, ktoré sa na podujatí predstavia + nebude chýbať ani tradičný Swift Student Challenge.

Čo od WWDC 2021 očakávame?

Jednotlivé vstupy budú vývojárom k dispozícii prostredníctvom špeciálnej internetovej stránky Apple Developer prípadne aplikácie, ktorá je dostupná pre iPhone, iPad alebo Apple TV.

Spoločnosť Apple pri tejto príležitosti predstaví nový operačný systém iOS 15 – vrátane iPadOS 15, macOS 12, tvOS 15 a watchOS 8. V súčasnosti nedokážeme s určitosťou povedať, či sa dočkáme aj hardvérových noviniek avšak minulý rok bol celý event prispôsobený len pre softvér.

Celú situáciu budeme samozrejme sledovať a akonáhle sa objavia nejaké novinky, dozviete sa o nich medzi prvými. Je dosť možné, že aj keď je WWDC 2021 prvá oznámená udalosť v tomto roku, v skutočnosti sa dočkáme akcie aj v apríli. Na tej by sme mohli vidieť napríklad nové iPady či sledovacie prívesky AirTag. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Vieme kedy Apple odhalí iOS 11!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -