V predchádzajúcich týždňoch sa pomerne dosť hovorilo o príchode nového iPadu Pro, ktorý mal uzrieť svetlo sveta 23. marca 2021. Aktualizované správy však od tohto dátumu upúšťajú a vyzerá to tak, že sa tabletu dočkáme až v apríli.

Renomovaný analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6%) vo svojej správe uviedol, že prémiový tablet sa začne hromadne vyrábať v druhej polovici budúceho mesiaca, pričom sa zákazníci môžu tešiť na 12,9″ mini-LED displej.

- Reklama -

Tieto informácie sa zhodujú s tvrdeniami Marka Gurmana (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg, ktorý vo včerajšom tweete taktiež predpovedal odklad predstavenia nových produktov od Apple.

Čo všetko prinesie nový iPad Pro?

Pripravovaný iPad Pro má disponovať novým čipom 14X Bionic, ktorý bude podobne výkonný ako ARM procesory M1 v nových MacBookoch Air/Pro a Macu mini. Špekuluje sa tiež o prítomnosti vylepšených fotoaparátov a drobných zmenách v dizajne (tvary zostanú rovnaké ako pri predošlej generácii).

Hlavnú novinku bude predstavovať 12,9″ mini LED displej, ktorý používateľom poskytne vyšší jas, lepšie kontrastné pomery a takisto farby. Nová technológia sa môže pozitívne odzrkadliť aj na predĺžení výdrže batérie, no nemáme s ňou počítať pri menšom 11″ iPade Pro.

Napíšte nám do komentára, čo od tohto tabletu očakávate vy, a či sa už tešíte na jeho aprílové predstavenie. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory, o ktoré sa s nami podelíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.