Ďalšie predstavovanie noviniek v podaní spoločnosti Apple už doslova klope na dvere. Technologický gigant by mal prísť s ďalším eventom už 7. septembra, pričom na ňom uvidíme štvoricu nových iPhonov 14 a Apple Watch Series 8. A aj keď scenár tejto udalosti už v podstate poznáme, zahraničný portál Technave naznačuje, že v tomto smere môže dôjsť k milému prekvapeniu.

Už dávnejšie sme písali článok o tom, že iPhone 13 mini je predajný prepadák, na čo sme nadviazali článkom, v ktorom sme vysvetlili, prečo Apple nepredstaví jeho nástupcu v prevedení iPhone 14 mini. Dnešný únik ale hovorí niečo iné a naznačuje, že v Číne sa chystajú na začiatok predaja ďalšej generácie 5,4″ modelu.

Rozruch spôsobili čínski predajcovia

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: EverythingApplePro  

Celý rozruch spôsobil zahraničný portál 91mobiles, ktorý je z dlhodobého hľadiska veľmi dobre informovaný o novinkách od spoločnosti Apple. V minulosti zdieľal viacero únikov, ktoré sa ukázali ako pravdivé a teraz vo svojej poslednej správe uviedol, že Apple počíta s predstaveným novučičkého iPhonu 14 mini.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Tieto informácie si však 91mobiles nevycucalo z prsta, no pochádzajú od ázijských predajcov, ktorí sa snažia novinky predčasne „zalistovať“ do svojich internetových obchodov. A hoci by mohlo ísť o prekvapenie roka, podľa všetkého ide len o nevydarený „leak“.

Podľa úniku by mala zostava iPhonu 14 v roku 2022 vyzerať nasledovane: 

  • iPhone 14 (6,1″)
  • iPhone 14 mini (5,4″)
  • iPhone 14 Pro (6,1″)
  • iPhone 14 Pro Max (6,7″)

Pre porovnanie, tu je tieto modely iPhonu 14 očakávame my:

  • iPhone 14 (6,1″)
  • iPhone 14 Max (6,7″)
  • iPhone 14 Pro (6,1″)
  • iPhone 14 Pro Max (6,7″)

Pravdepodobne ide o mylnú informáciu 

iPhone 14 Max a iPhone 14 v čiernej farbe
Zdroj: TechViral

Aj keď by bolo predstavenie ďalšej, 5,4″ verzie iPhonu 14 mini skutočne milé, pravda je taká, že spoločnosť Apple s najvyššou pravdepodobnosťou tento model postupne prestane predávať (vrátane predchodcov).

Uvádzajú to totiž viacerí zahraniční leakeri a analytici, ktorí získavajú svoje informácie z nezávislých zdrojov. Azda najznámejšími v tomto odvetví sú Ming-Chi Kuo či Mark Gurman z agentúry Bloomberg.

Prečítajte si tiež  Siri by mohla byť geniálna. Škoda, že stále nevie po slovensky

Dá sa teda predpokladať, že namiesto iPhonu 14 mini uvidíme v roku 2022 iPhone 14 Max s väčším, až 6,7″ displejom. Hardvérovo bude vychádzať zo základného 6,1″ iPhonu 14, no veľkosťou by mohol predstavovať dostupnejšiu alternatívu pre TOP model iPhone 14 Pro Max (6,7″).

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste iPhone 14 mini privítali, alebo by vám prišlo jeho predstavenie zbytočné. Tešíme sa na všetky vaše názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -