Platobná služba Apple Pay je už niekoľko rokov v Európe veľmi populárna. Dokonca sa v poslednej dobe dostala aj ku nám, na Slovensko. Používatelia ju milujú no napriek tomu má svoje problémy. Apple Pay bude v Európe vyšetrované protimonopolným úradom. Je tu podozrenie na protiprávne jednanie.

Apple Pay bude v Európe vyšetrované protimonopolným úradom.

Nové správy pochádzajú z agentúry Reuters, o ktorých napísal dnes ráno aj portál 9to5mac nie sú pre jablkovú spoločnosť nijakým spôsobom pozitívne. Jej populárna platobná služba Apple Pay čelí v Európskej únii kontrole protimonopolným úradom. Podľa všetkého majú kompetentní podozrenie na to, že sa tu mohlo Apple dopustiť “nekalého” podnikania.

Konkrétne by malo ísť o prípady, kedy Apple hovorilo internetovým obchodom, aby uprednostnili Apple Pay pred ostatnými konkurenčnými službami. Samozrejme niečo podobné je dosť málo pravdepodobné. Predsa len Apple Pay je svojim spôsobom výnimočná služba určená len pre Apple zariadenia, ktorých majitelia pravdepodobne nič iné nepoužívajú. Na druhú stranu ale môže konkurovať povedzme platbám cez klasické bankové aplikácie a podobne. Tu je však už otázne, či sa jedná o “monopólne jednanie”.

Kontrolóri v EU začali s rozosielaním dotazníkov práve pre údajne postihnuté obchody. Zaujímavé ale je, že sa to nedeje po prvý krát. Protimonopólny úrad už takéto dotazníky rozosielal v auguste tohto roku, kedy dostál údajne “echo” o tom, že sa podobné praktiky v internetových obchodoch odohrávajú. To, na čo napokon úradníci prišli nevieme. Účelom prvého dotazníku bolo zistiť to, či spoločnosti mali zmluvný záväzok k tomu aby umožnili poskytovať daný spôsob platby. Vyšetrovanie teda nateraz necháme prebiehať a keď budeme mať nejaké oficiálne informácie, dáme vám vedieť.

- Reklama -

Každopádne sa nemusíte báť, že by hrozilo zrušenie alebo pozastavenie mobilných platieb cez Apple Pay. Ak sa aj na niečo príde a bude to proti Apple, firma dostane maximálne nepríjemnú pokutu. Tá by jej mala dať “príučku”, že podobné praktiky sa na území EU netolerujú. Uvidíme…

Apple Pay na Slovensku? Už čoskoro! - svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here