„Who want’s a stylus“? Spýtal sa vizionár Steve Jobs na MacWorld 2007, keď predstavil prvý iPhone. V roku 2015 vyšiel na pódium Phill Shiller, ktorý nám predstavil Apple Pencil. Dnes poznáme už druhú generáciu tohto výrobku. Tretia je možno na ceste…

Apple Pencil by mohla mať viac gest a dokonca aj kameru.

Budúcnosť ceruzky Apple Pencil vyzerá veľmi dobré. Už druhá generácia nám ukázala ako sa dá vylepšiť jednoduchým spôsobom. Pridané tu boli v podstate rovnaké gestá, aké poznáme zo slúchadiel AirPods. Po ceruzke stačí 2 krát poklepať na to aby ste vyvolali nejakú funkciu, respektíve skratku (väčšinou ide o zrýchlený prístup k rôznym nástrojom).

Dnešný patent nás presvedčil o tom, že Apple na tomto produkte pracuje aj naďalej. Podľa magazínu Pocket Lint by sa mohla ceruzka naučiť ešte viac. To by zjednodušilo používateľom život. V prvom rade by to mohol byť „trojklik“, ktorý by dopĺňal už vyššie spomínaný dvojklik. Okrem iného by ale Apple Pencil mohla dostať aj takzvané „pohyblivé“ gesto. To by zaznamenávalo váš prst, ktorý by po jej tele plynulo prechádzal v určitom smere.

V tomto prípade vás možno aj napadlo to, ako Apple vyrieši možné problémy s neúmyselným stlačením. Predsa len ceruzku držíme tak, že sa kapacitných senzorov dotýkame prakticky neustále. Mohlo by to spôsobovať problémy v prípade spomínaného posuvného gesta. Apple by ale malo všetko prispôsobiť tak, aby ceruzka reagovala len na to, čo chce používateľ nie teda na náhodné pohyby vášho prsta.

Okrem iného, tento patent popisuje aj to, ako by sa mohla do ceruzky zakomponovať napríklad kamera. To sa nám ale v dohľadnej budúcnosti nezdá ako reálne riešenie. To kedy sa dočkáme tretej generácie Apple Pencil zatiaľ nie je známe. Ak však príde na trh, očakávame, že sa dočkáme práve posuvného gesta a spomínaného „trojkliku“. Ceruzka by bola oveľa praktickejšia. Máme tu niekoho, kto používa Apple Pencil?

Apple začalo ponúkať repasovanú Apple Pencil 2. - svetapple.sk
Apple Pencil by mohla mať viac gest a dokonca aj kameru. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Pozrite si zaujímavý koncept iOS 15. Čo poviete na takýto dizajn?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.