Spoločnosť Apple nám na evente Wonderlust nepovedala o svojich nových zariadeniach úplne všetko a tak sa to dozvedáme postupne až teraz. Ak si totiž zaobstaráte iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, ktorému sme sa podrobne venovali v tomto článku, tešiť sa môžete na podporu sieťového protokolu Thread mesh.

Je zaujímavé, že aj keď ide o pomerne nenápadnú inováciu, Apple si ju nechalo len pre prémiové verzie smartfónov. Technológia Thread Networking totiž nebola oficiálne sprístupnená pre lacnejší Phone 15 alebo ‌iPhone 15‌ Plus, o ktorom sa môžete dočítať viac podrobnosti v tomto článku. Technologický gigant týmto spôsobom prehlbuje rozdiely medzi základným a profesionálnym prevedením svojho nového vlajkového smartfónu.

Pokiaľ neviete, na čo vlastne protokol Thread mesh slúži, odpoveď je jednoduchá. V súčasnosti sa čoraz častejšie využíva ovládanie produktov inteligentnej domácnosti s podporou Thread. Navyše iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max nie sú prvé Apple produkty, ktoré tento protokol podporujú.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Apple ho už dávnejšie integrovalo do reproduktoru HomePod mini či Apple TV, no nijako zásadnejšie túto technológiu nerozvíjalo. Aj v tlačovej správe k uvedeniu iPhonu 15 Pro sa píše, že Thread otvára „budúce príležitosti pre integráciu aplikácií Home“. Apple teda týmto spôsobom svoje nové zariadenia pripravuje na budúcnosť.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Microsoft je vraj lepší ako Apple - kradne mu zákazníkov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -