Na repasované iPhony, iPady či MacBooky sme si už zvykli. Niektoré sú dokonca dostupné aj vrámci internetových obchodov u nás. Čo sa týka ale príslušenstva, tu sa jedná ale o novinku. Apple začalo ponúkať repasovanú Apple Pencil 2. generácie.

Apple začalo ponúkať repasovanú Apple Pencil 2.

Stylus Steve Jobs odsudzoval už v roku 2007, keď predstavoval prvý iPhone. Apple ho ale v roku 2015 predstavilo aby mohli používatelia pohodlnejšie ovládať iPad Pro. Nebol to zlý krok. Nejde o hlavný ovládací prvok tak ako to Steve Jobs zamýšľal. Ide o akýsi doplnok, ktorý si môžu zakúpiť napríklad dizajnéri v prípade, že chcú na veľkej ploche displeja kresliť alebo niečo navrhovať. Pokiaľ ho teda nutne nepotrebujete, jednoducho si ho nezakúpite a tam to končí. Ak ho ale chcete teraz sa to celkom oplatí.

Čo sa týka samotnej ceruzky, tak tá sa už dnes predáva vo svojej druhej generácii. Jej cena je oficiálne stanovená na úrovni 129$. Nejde teda o ten najlacnejší stylus, je to však originál od Applu a tak je cena celkom primeraná. Teraz si navyše môžete zakúpiť Apple Pencil 2 ešte lacnejšie ako repas. Má to ale jeden háčik.

Dostupnosť zatiaľ iba v USA

Pokiaľ ste sa už tešili na to ako skočíte k miestnemu predajcovi po novú “digitálnu ceruzku” sklameme vás. Táto novinka sa momentálne týka predovšetkým amerického trhu, kde je Apple Pencil 2 dostupná v repasovanej verzii. Oproti novému kusu ušetríte. Tiež sa ale nejedná o žiadnu horibilnú čiastku. V podstate pri takejto kúpe získate k dobru 20$. Novinka je teda dostupná za sumu 109$.

- Reklama -

Tu treba ale spomenúť, že druhá generácia Apple Pencil je síce lepšia, nie je však použiteľná so všetkými zariadeniami, ktoré klasickú ceruzku podporovali. Dôvodom je nabíjanie. To je v druhej generácii už bezdrôtové a tak ju nemôžete používať s inými iPadmi ako s modelom Pro 11″ a 12,9″ vyrobeným od roku 2018 vyššie. Nová generácia ceruzky okrem jednoduchšieho spôsobu nabíjania prináša aj možnosť ovládania gestami. Celkovo je prepracovanejšia a dúfame, že už nebude dlho trvať, kým ju bude podporovať každý iPad.

Apple začalo ponúkať repasovanú Apple Pencil 2. - svetapple.sk
Apple začalo ponúkať repasovanú Apple Pencil 2. generácie. – svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here